REPORTÁŽE Z AKCÍ

 
 

 

                                                                    

 

    Sobotní den 22.9.2007 patřil Klubovému závodu v naší ZKO Duchcov. Snažili jsme se závod zorganizovat tak, aby se mohli zúčastnit úplně všichni, jak členové se štěňaty, tak i ti, kteří se svými svěřenci neskládají zkoušky. Když všichni, tak všichni, nastoupila jsem tedy i s desetiměsíční Olympií. Od rána svítilo sluníčko, vládla dobrá nálada a startovní pole nakonec čítalo 22 startujících!

     Každý jsme si vylosovali startovní číslo a mohli jsme začít. S Olympií jsme nastupovaly s číslem 19 a tak jsem měla spoustu času se podívat na ostatní. A že se bylo na co dívat! Závod se skládal z poslušnosti v rozsahu ZM a speciálních cviků. Psovodům se štěňaty a psy bez zkoušek byly povoleny pamlsky a motivační předměty. Když pejsek cvik nezvládal, musel ho za něj zacvičit páníček . Zde se kladl zvlášť velký důraz na přesné provedení cviků. Ne jeden z psovodů po čtyřech mazal pro činku a v zubech ji nesl zpět. Mě se moc nechtělo nosit oslintaný aport od Olympie v puse a tak jsem to riskla, nechala aport na Olympii a povedlo se. Kdo neměl odložení, mimo jiné i já, musel i se psem ležet na místě u značky.

     Mezi speciální cviky patřila např. disciplína aport rohlíku , plyšáka nebo zmačkané pet lahve, vyhledání páníčka schovaného za maketou na čas, slalom. Divácky nejoblíbenější disciplínou se stalo plazení psa i psovoda, přičemž psovod měl v puse párek . Hodnotil se čas, ale hlavně souhra dané dvojice a estetický dojem . Nasmáli jsme, až nás bolelo břicho. Po součtu všech bodů jsme s Olympií obsadily krásné čtvrté místo .

     Myslím, že závod se vydařil, soudě dle ohlasů ostatních. Měli jsme radost, že účast byla v takovém hojném počtu. Po vyhlášení, předání cen a diplomů jsme zakončili celý tento nádherný den opékáním buřtů a probíráním nejnovějších zážitků a dojmů.

Fotogalerie