REPORTÁŽE Z AKCÍ

 
 

 

 

 

      Páteční odpoledne 8.5. patřilo opět cestě do Lukášova na výcvikový víkend. Olympia i Bianka radostně naskákaly do auta, já k ostatním věcem přiložila i tašku na výstavu a vyrazily jsme vstříc novým zážitkům.

      Po příjezdu jsem nechala holky trochu oddychnout, po té jsme se připojily k ostatním a věnovaly se obranám. V sobotu probíhal výcvik dle již zaběhlých kolejí, ráno stopy, dopolední poslušnosti a odpolední obrany, které se protáhly až do večera. Postupně přijížděli i ostatní kamarádi z pobočky. Sešli jsme se v hojném počtu, díky za to, neboť každá ruka byla potřeba.

       Na neděli 10.5. byla naplánovaná Speciální výstava RTW , na kterou byl pozvaný pan rozhodčí Christian Bernbacher z Rakouska. Máme za sebou hodně času stráveného plánováním, objednáváním a papírováním, neboť počet přihlášených rotíků vyšplhal na číslo 74 !!!  Těšil nás zájem přihlášených o zatím naši největší pobočkovou akci a o to větší byla snaha nezklamat. Mezi výcvikem, kdo měl ruce a nohy, pomáhal s vrcholícími přípravami. Člověk si chvílemi připadal jak v mraveništi :-)) Ale všechno probíhalo v klidu a s humorem a tak to má být. Když se sejde super parta lidí se společným zájmem a cílem, tak vše jde jak na drátkách.

        Nadešel den "D" kdy jsme všichni vstávali hodně brzo. Stany postavené , kruh připravený , jídlo navařené , papíry nachystané a v půl osmé začal pan veterinář přejímat první krasavce. Louka se zaplnila auty vystavovatelů , přijel pan rozhodčí a mohlo se začít. Konečně dorazil i můj manžel, aby předvedl Oly a Bianče. Začalo se s pejsky a posuzování šlo plynule. Díky překladu Báry Lužné všichni dobře rozuměli hodnocení pana rozhodčího. Před posuzováním fen byla přestávka na oběd a zároveň chvilka oddechu hlavně pro ty, kdo od rána pracovali v kruhu.

        Po obědě se začalo s posuzováním fen. Zdálo se mi, že pan rozhodčí trochu přitvrdil a má tréma rostla. Netrvalo dlouho a Táňa Nebeská, jakožto vedoucí kruhu, svolávala mezitřídu fen k nástupu a Vládik s Biankou vyrazili do boje :-)) Vládik se snažil Bianče co nejlépe předvést, jak v pohybu, tak ve statice, já se snažila ji co nejlíp zaujmout , ale Biance se to zdálo už dlouhé a dávala nám najevo, co si o výstavě myslí :-)) Ale nakonec to dopadlo vcelku dobře a já byla  spokojená. Bianka obdržela známku VD2 a pěkný posudek.

       Rychle jsem utíkala pro Olympii, která nastupovala hned po Biance ve třídě otevřené. S Vláďou jsme si vyměnily vodítka a hurá znova do boje. Olympii výstavy baví a bylo na ní vidět jak má dobrou náladu. Panu rozhodčímu se moc líbila. Musím poděkovat manželovi za super předvedení a výsledkem bylo vítězství v nejobsazenější třídě výstavy - Výborná 1 CAC. Dojalo mě to až k slzám. Tak super výsledek jsem opravdu nečekala.

        Jako třešnička na dortu bylo vítězství v poslední soutěži  výstavy a to o nejlepší chovatelskou skupinu, kde nastoupila naše Olympia a Roxi s Timem (manželů Alenky a Pepy Šmejkalových)  za chovatelskou stanici Kovi-rot. Naše radost byla obrovská - jak v Lukášově tak na Slovensku na druhém konci telefonu, když jsme sdělovali radostné zprávy z výstavy panu Kováčovi - chovateli našich úspěšných chlupáčů. 

        Ještě vyhlášení výsledků a předání cen a náročný den byl za námi. Myslím, že vše proběhlo hladce a i po organizační stránce vše klaplo. Odjížděla jsem domů hodně unavená, ale spokojená a šťastná. Děkuji všem kdo se podíleli a pomáhali na této akci a snad se takto vyvedou i další.