REPORTÁŽE Z AKCÍ

 
 

 

 

 

      V sobotu 11.7. jsem s Biankou a Olympií dorazila do našeho již dobře známého "letoviska" na cvičák do Lukášova. Zde proběhlo střídání stráží, od agiliťáků s poměrně menšími a strakatějšími psíky převzali týdenní vládu rotvíkáři :-)) Čekal nás týden věnovaný výcviku našich čtyřnohých svěřenců, ale hlavně  bonitace RTW a jak už to na táborech bývá i zkoušky z výkonu.

     Postupně přijížděli i ostatní táborníci. Odpoledne jsme ještě trošku zatrénovali  a po té již vše směřovalo ke dni "D" neděli 12.7.  Ráno jsme se probudili do poměrně zataženého dne, což jsme celkem přivítali a jen se modlili, aby nepršelo. Areál se začal plnit účastníky svodu mladých, bonitace a několika příznivci rotvíčků. Dorazili i rozhodčí pan Palfi, pan Vondrouš a  OPCH pan Procházka. Akce byla zahájena a začalo se s posuzováním mladých. Při pohledu do kruhu na posuzující to vypadalo podobně, jako při pohledu na oblohu - dnes bylo zakaboněno. Všichni, co trpí trémou jako já, mi jistě dají za pravdu, že tato atmosféra ještě zrychlí váš krok k oné (za ten den několikrát navštívené) místnosti :-)) Nadešel okamžik, kdy přišla na řadu naše čobolka s pořadovým číslem jedna. Ta byla mnohem statečnější než její panička a v kruhu vše zvládla bravurně a s úsměvem jí vlastním se pěkně předvedla. Konečně mě začala opouštět tréma a dala jsem si repete s Biankou, která měla pořadové číslo šťastnou sedmičku. I Bianka se chovala jako starý mazák a v kruhu se pěkně předvedla. Polovinu jsme měly za sebou bez sebemenších potíží. Po přestávce na oběd začala další část bonitace. Olympia po "nástřelákovi" šla první na řadu. Odkousala bezvadně a já ji nemohla od figuranta dostat. Už i z obecenstva se ozývalo: "Pořiď si jezevčíka, nebo jez víc knedlíků!" Věřím, že to muselo vypadat humorně, ale my s čobolkou tu poslušnost doladíme! Jako sedmá nastoupila Bianka, také se nenechala zahanbit a odkousala bez problémů. Tak to máme za sebou, obě moje holčičky obstály a bonitaci splnily na jedničku! Úspěšně odbonitovali i všichni ostatní, kterým srdečně gratuluji!

    Pondělek byl trochu odpočinkový, ráno se sjelo na stopy, pak kratičká poslušnost a večer, kdo chtěl, dal jedno kolečko obran. Psi se spíš pošetřili před nadcházejícími zkouškami. V úterý ráno přijel pan rozhodčí Kolář a mohlo se začít. Nástup 10 uchazečů o zkoušku dle NZŘ a mezi nimi i my s čobolkou. Jako vždy, krve by se ve mě nedořezal, žaludek stažený a asi si budu muset zvyknout, že lepší už to nebude... Sluníčko schované za mraky, jemně poprchávalo a my odjížděli na stopy, terén super, lepší podmínky jsme si přát nemohli. Ale chyba lávky, stále mi zní v uších má věta: "předměty máme spolehlivé..." jako by mě čobolka slyšela a na konci poměrně pěkné stopy mě s předmětem dokonale vypekla :-)) Poslušnost proběhla bez větších potíží a obrana bez jedné plenty. Zkouškou jsme prošli, ale máme co zdokonalovat a snad ty body budou příště lepší. Gratuluji i všem ostatním, kteří na národkách obstáli.

    Ve středu ráno se čekalo na příjezd rozhodčího pana Hodka, který měl v režii zkoušky dle IPO a hospitovala u něj Elen Susková. Nastoupil plný počet dvojic a mohlo se odjet na stopy. Počasí zpočátku přálo, zataženo a po prvních stopách začalo drobně pršet. Však drobné mrholení přešlo poměrně rychle v mohutný déšť, který vypadal na dlouho. Viděli jsme i stopu FPr3 a tříhodinovou speciálku, které profesionálně našlapal m.s. Pepa Suske. Ani jsme nedoufali, že v tomto lijáku psi uspějí, ale obě fenky stopy bravurně došly. Smekám před nimi a moc gratuluji! Opravdu jsem litovala dvojice na poslušnosti, které se vracely z placu promočené až na kost. Všem, kteří v takto těžkých podmínkách uspěli moc blahopřeji! Samozřejmě po skončení zkoušek přestalo pršet...    

      Náročný program tábora byl za námi. Vylezlo sluníčko a dopřávalo nám užít si léta. Kdo chtěl mohl cvičit, kdo chtěl mohl odpočívat a užívat si dovolenou společně se svým chlupáčem. Někteří chodili vykoupat své psy do nedalekého rybníčku s křišťálovou vodou. Tábor byl pohodový, parta přátel, legrace, zábava, opět spousta jídla a pití. Díky všem kamarádům za pěkně strávenou dovolenou a budu se těšit na další akci.              

      Fotogalerie    (za fotky děkuji Zuzce Smrčkové)    

                                (za fotky děkuji Hance Touškové)     

                                (za fotky děkuji Petře Růžičkové)