REPORTÁŽE Z AKCÍ

 
 

 

                                                                 

 

     V neděli 6.července jsme naložili do auta Olympii a Bianče a namířili směr  Jablonec na letní výcvikový tábor. Místo konání bylo na půdě ZKO Lukášov, kde pobočka Nova již tradičně pořádá své akce. Většina účastníků dorazila na místo už v sobotu, ale i tak zbylo volné místečko na pokoji a nemuseli jsme rozbalovat stan, jak bylo původně v plánu.

     Moc jsem se těšila na kamarády, které jsem už dlouho neviděla a byla zvědavá, jak za rok  vyrostli jejich čtyřnozí kamarádi. Jak to bývá, ani letos na táboře nechyběl rotvíčí potěr, který nikdy nemívá nouzi o pohlazení a mazlení všech zúčastněných. Jen mě tak napadlo, jak ten čas rychle běží a hlavou mi proběhla vzpomínka, jak před rokem na táboře pobíhala malinkatá Bianka a dnes je z ní už slečna...

     Program tábora byl věnován výcviku. Brzo ráno se vstávalo na stopy, pak v dopoledních i odpoledních hodinách probíhaly poslušnosti. Obranám patřily podvečery. Figurovali Slávek Novák, Pepa Šmejkal a Jirka Janoušek, kteří každý den odtahali nespočet psích kil, za což jim patří velký dík. Výcvik byl dobrovolný, kdo nechtěl cvičit, nemusel a mohl tábor pojmout jako relax a odpočinek od každodenních starostí. Večery jsme všichni trávili v klubovně a spát se chodilo často až dlouho po půlnoci. Není divu, že z tábora se většinou vracíme se spoustou zážitků, ale s pořádným spánkovým deficitem.

     Počasí vyšlo na výcvik tak akorát, sluníčko bez přílišného vedra a každodenní odpolední přeháňka připravila dobrý terén na ranní stopy. Na čtvrtek a pátek byly naplánované zkoušky. Ve čtvrtek ráno dorazil pan rozhodčí a přivezl sebou mohutný déšť, který vydržel až do večera.  Čím častěji pohledy zúčastněných směřovaly k šedivé obloze, tím rychleji ubývalo úsměvů na tvářích psovodů. I přes to se ze stop vrátili všichni úspěšní a tentokrát rozhodla poslušnost. Polovina nastupujících na NZŘ neprošla a tudíž obrana byla už rychlou záležitostí. I my s Olympií jsme předvedly výkon, se kterým spokojená nejsem, ale na počasí se vymlouvat nedá a snad se nám příště zadaří lépe. Pátek byl naprostým opakem co se počasí týká, od rána nastoupilo skoro tropické vedro. Na stopách vše proběhlo hladce a všichni jsme doufali, že včerejšek je za námi a dnes na IPO to bude lepší. Všichni táborníci stáli u brány na plac a drželi pěsti. Nejspíš by to tak bylo, kdyby si pejsci nechtěli vyřizovat své mužství zrovna při poslušnosti. Ale tentokrát většina zúčastněných zkouškami prošla a konečně se dostavila úleva, že náročné dva dny jsou za námi.

     Po ukončení zkoušek a po dobrém obědě, jsem šla zabalit věci a nachystat vše na odjezd domů. Máme za sebou další povedený tábor, na který budu dlouho vzpomínat. Alence a Pepovi Šmejkalovým moc děkuji za perfektní organizaci po všech stránkách, Eleně a Pepovi Suskovým díky za nadstandartní péči o nás všechny a za spoustu užitečných rad, všem kamarádům díky za krásnou pejskařskou dovolenou a super atmosféru!!!

        Fotogalerie    (za fotky děkuji Hance Touškové a Alče Šmejkalové)