REPORTÁŽE Z AKCÍ

 
 

 

 

 

           V sobotu ráno 30. července jsme se vydali vstříc novým zážitkům na 2. ročník LVT do Dvora Králové. Byli jsme tak natěšení, že jsme vyrazili o den dříve, než bylo původně plánováno. Auto bylo opravdu nacpané až po střechu. Letos krom Bianky a Olympie jela se mnou i kamarádka Sabča se svým novým tříměsíčním zázrakem - fenkou NO Baylee vom Esadera. Vše nachystáno a mohlo se vyrazit na téměř dvousetkilometrový výlet. Cestou se připojili další táborníci a kolona v pořádku dorazila na místo určení. 

Po příjezdu jsme bleskovou rychlostí postavili stany, neboť černá obloha varovala před pořádnou průtrží. Stihli jsme to jen tak tak a začalo pršet. Déšť vydržel až do noci. To nám to pěkně začíná, říkali jsme si. Další dny však počasí bylo přívětivé, za což jsme byli všichni moc rádi. Během soboty a neděle dorazili postupně i ostatní. Základ osazenstva již tradičně tvořila parta ZKO Červený Kostelec a ZKO Děčín. Za Duchcov jsem konečně měla i já posilu v podobě Sabči - zároveň mé spolubydlící ve stanu.

S klasickým programem tábora se začalo od pondělka. Na poslušnostech se nám věnovala Zuzka Smrčková a na obranách Marek Urban. Oběma patří obrovské poděkování za jejich úsilí a trpělivost, se kterou se nám všem celý týden věnovali. V průběhu týdne dorazil i Tomáš Urban, který bráškovi s figurováním pomohl. Tomíku, i Tobě díky :-)

Myslím, že za týden pilného snažení se odvedl kus práce. Ale ani o zábavu nebyla nouze. Když se sejde prima parta, není o zážitky nouze. Například "Vilém". Každé ráno přijela na cvičák bílá dodávka, která zastavila přímo uprostřed placu. Většina osazenstva ještě spala a z amplionu namontovaném na dodávce se do tichého rána zabaleného do rosy ozvalo na plné pecky: ...já vdávala se mladá a můj Vilém peče housky..... :-) Touto dodávkou se rozváželo každý den čerstvé pečivo. Takže snídaně nám doslova přijela až pod nos :-) Písnička ale byla natolik vlezlá, že po chvíli si ji každý pobrukoval a na konci tábora už ji většina lidí nenáviděla :-) A co nevymyslí naši kluci. Počkali si přesně na půlnoc, přijeli svými vozy doprostřed placu, otevřeli všechny dveře a z autorádia na plné pecky pustili Viléma a čekali, kdo rozespalý nakráčí s peněženkou pro rohlík a koblihu. Tato legrace stála tvůrce nápadu i "drobnou" památku na vozidle :-)

Parta lidí si vyloženě sedla. Někteří si měli natolik co povídat, že zapomněli jít spát a člověk při ranním venčení je našel v pergole stále v plném rozhovoru. Ve čtvrtek jsme si dali volný den, neboť nejen naši pejskové byli již trochu znaveni. Volný den každý trávil po svém, někdo jej prospal, někdo šel prohlížet krásy města a někteří absolvovali vyjížďku na koních v sousedním areálu. Den byl zakončen grilováním kýty, na které jsme si všichni moc pochutnali.

V sobotu jsem měla moc milou návštěvu. Přijeli za mnou majitelé naší malé Baltiky (štěňátko po Biance), aby mi ukázali, jak za čtyři měsíce života vyrostla. Strávili s námi na táboře skoro celý den a já děkuji, že si udělali čas a přivezli mi Baltiku ukázat. Měla jsem opravdu obrovskou radost.

Týden se přehoupl neskutečnou rychlostí a v neděli 7.8. nastal čas odjezdu. Za sebe mohu říci, že tábor byl skvělý a opět se povedl. S trochou smutku jsme se rozloučili a vydali se do svých domovů. Snad vše vyjde a ještě stihneme na podzim nějaký výcvikový víkend, abychom se všichni znova sešli. Děkuji všem za báječný týden :-) Takový byl 2.ročník Letního výcvikového tábora ve Dvoře Králové nad Labem.

  Fotogalerie    (za fotky děkuji Zuzance Smrčkové)