REPORTÁŽE Z AKCÍ

 
 

 

                                                                 

 

      Dne 4. Srpna 2007 jsme se v odpoledních hodinách vydali do Cvikova na letní výcvikový tábor. Dorazili jsme na cvičák do krásného klidného prostředí lesů a luk. První dojem po příjezdu byl opravdu skvělý. Tábor byl pořádán pobočkou RKČR „Bez Hranic“ a ZKO Česká Lípa Obecní les. Organizaci celé této akce si vzali na bedra Alenka a Pepa Šmejkalovi a Darja Kahanová, kteří se po celou dobu o nás vzorně starali.

       Křest ohněm si prošla naše Bianka, která v tu dobu byla ještě hodně malinké štěňátko a vlastně se stala nejmladším čtyřnohým účastníkem tábora. O pomazlení neměla nouzi, všichni si ji tam hýčkali. Našla tam i kamarádku, o pár dní starší Cami , se kterou se společně věnovaly štěněčím hrám.

       Program tábora byl nabitý výcvikem, soutěžemi a dalšími akcemi pro pobavení dospělých i dětských účastníků. Ráno se chodilo na stopy, dopoledne probíhala poslušnost a  podvečer patřil obranám. Figuroval Jirka Janoušek a Slávek Novák. Kdo nechtěl cvičit nemusel a mohl si užívat dovolenkového odpočinku společně se svým čtyřnohým kamarádem. Chvíle volna byly vyplněny soutěžemi a myslím, že nikdo nezapomene třeba na to, jak jsme společně se psem z jednoho talíře do sebe ládovali syrečky a popcorn za tikání stopek na čas. Nebo jak jsme se zavázanýma očima běhali kolem žebříku s rádoby vodícím psem, který víc než jindy se motal pod nohy a nejvíc ho zajímal klacek, který v tu chvíli měl sloužit jako slepecká hůl. Užili jsme hodně srandy…Po týdnu výcviku kdo chtěl, mohl zakončit tábor zkouškou. V sobotu se konaly zkoušky dle NZŘ, rozhodčí byl pan Plšek a v neděli dle IPO, kde rozhodčí byl pan V.Babička. Většina dvojic prospěla, což přidalo na dobré náladě i těch, co se zkoušek neúčastnili a jen drželi pěsti.

       Zázemí jsme měli také super. Nově zrekonstruované sociální zařízení se sprchami. Po celou dobu od rána do večera byla v provozu kantýna. Byl zajištěn i dovoz obědů, kde jsme si mohli vybrat vždy ze dvou jídel. Myslím, že celému průběhu tábora se nedá nic vytknout a můžeme jen poděkovat Alče, Pepovi a Darje za super akci. Poznali jsme tam mnoho příjemných lidí a našli mezi nimi i nové kamarády. Takový byl 1.LVT ve Cvikově.

Fotogalerie