Novinky

 
 

 

 

 
 

             31.10. Další zpráva o našich dětech přišla z Čeladné. CH. Bond Bianco Dux z vrhu "B" (CH. Bianka z Mirealu & JCH. Atze v.d. Holzhaussiedlung) úspěšně složil svou další zkoušku. Tentokrát stopařskou ZPS 1 (s.92, p.88). Jindro, moc gratuluji! :-)

 
 

             31.10. Dnes přišla ze Slovenska skvělá zpráva. Odchovaný pejsek z vrhu "D" Danto Fox Bianco Dux (CH. JCH. Olympia Kovi-rot & ICH. Lupo vom Agerspitz) složil zkoušku IPO 1 (82-83-91). Danta má ve výcviku zkušený a uznávaný slovenský kynolog, figurant a také kamarád Martin Barlík, kterému patří velké poděkování. Za poměrně krátkou dobu se mu podařilo s Dantem složit zkoušku BH, slovenskou bonitaci a dnes IPO1. Jeho slova mě velmi hřejí u srdce a činí pyšnou psí mámou: "Dnes sme spoločne s Danto Fox Bianco Dux po 5 mesačnom snažení splnili skúšku IPO1 a tým splnili podmienky chovnosti. Je to úžasná skúsenosť po 15 rokoch opäť držať v rukách "inostranca" RTW. Úžasný pes s krásnou dušou a srdcom bojovníka... Je to skvelý pes, len škoda, že som ho nemal v rukách už skôr..."

 
 

             25.10. Obdržela jsem krásnou zprávu od majitele našeho odchovaného pejska z vrhu "C" Cairo Ritchi Bianco Dux (CH. Bianka z Mirealu & Arras v.d. Puppenstube). Kluci se včera v ZKO Mladé zúčastnili závodu v kat. ZVV1 a s počtem bodů na poslušnosti 92 a na obraně 91 vybojovali krásné 2. místo :-) Venco, moc a moc gratuluji! Jsem na vás s Ríšou velmi pyšná.

 
 

             24.10. Dnes na půdě ZKO Duchcov probíhal svod mladých a bonitace RTW. Z Duxíků se zúčastnili Francis Freya a Forrest Fox (CH. Arby Bianco Dux & CH. Bianka z Mirealu) a dále Cammi Jane (Arras v.d. Puppenstube & CH. Bianka z Mirealu). Radost mi udělala Zdenička a Francis Freya. Holky mají splněno a další stupínek za sebou. Poněkud horší už to bylo u Forresta a Cammi, kde majitelé bohužel podcenili přípravu. Ani u jednoho z nich na svodu nebylo možné zkontrolovat zuby a tak jejich posouzení bylo předčasně ukončeno.

 
 

             22.10. Obdržela jsem báječnou zprávu z daleké Čeladné od majitele našeho odchovaného pejska z vrhu "B" CH. Bond Bianco Dux (CH. Bianka z Mirealu & JCH. Atze v.d. Holzhaussiedlung). Kluci úspěšně splnili zkoušku IPO1 (88-77-88). Jindro, moc Ti gratuluji a jen tak dál!

 
 

             11.10. Víkend byl věnován jak jinak než Mistrovství světa IFR 2015 v Itálii. Česká reprezentace bojovala se ctí a já všem posílám velkou gratulaci. Náš tým získal krásné 4. místo. V jednotlivcích nejlepší byla Zuzka s Osirisem (96-87-90), která vybojovala úžasné 5. místo, dále Vašek s Yrausem (89-84-86) skončil na 12. místě a Radek s Arbíčkem (85-85-82) obsadil 23. místo.

Tímto bych chtěla velmi poděkovat Drahušce Maškové, která nás prostřednictvím webu www.profidog.cz provázela celým mistrovstvím a my mohli být takto i na dálku v Itálii s nimi. Výkony Arbíčka komentovala takto:

Radek Amler a Arby Bianco Dux 85 bodů na stopě! :-) Ke konci Arby ztrácel koncentraci a jeden předmět měl pod hrudníkem. I tak krásný výsledek! :-)

12.50: Arby se v úvodu poslušnosti mírně předcházel, po střelbě se ale stáhnul. Radek zpomalil v prvním, a zejména druhém obratu, a rozhodčí už bohužel vytáhl notes… Skupinka při obcházení druhé osoby byla s malinkým odtáhnutím Arbyho. Odložení do sedu luxusní! Leh malinko pomalejší, ale hezké přivolání a přiřazení. Odložení vestoje s pár drobnými krůčky, při přivolání si Arby před Radkem – asi z radosti :-) – povyskočí, a pak hezky usedne a vzorově se přiřadí :-). Volný aport s nárazem do psovoda, ale jinak moc hezké, skok bez doteku a aport šplhem skvělý, bez doteku, vše čisté. Jde se na vysílačku! :-) Radek už na place působí ve srovnání s loňskem sebejistě a vyrovnaně, hezký posun :-) Vysílačka v pomalejším tempu a na druhý povel, ale celkově další český výkon, který nám tu udělal radost! :-) Radku, děkujeme! :-)Radek Amler a Arby Bianco Dux vybojovali pro český tým 85 bodů! :-)

Radek a Arby: Arby oběhnul jen první maketu, na cestě ke druhé se zadíval na šestou, a i když se chvilku zdálo, že Radka poslechne a na druhý povel se k maketě vrátí, nestalo se tak a Arby mazal rovnou  na šestou maketu… :-( Zato ale pěkné vyštěkání, přiřazení bez problémů, a jedno z nejhezčích zadržení figuranta s krásným zákusem! Zadní doprovod super, při přepadu Arby sice malinko zpomalil, ale vzal rukáv na plný zákus. Skvělé pouštěčky a dohlídání! Jde se na kontrolááák! :-) Arby nám šel na rozhodčího!!! Až těsně před ním si uvědomil naštěstí svou chybu a otočil to na figuranta – a opět krásný zákus! Radek má luxusní pouštěčky! :-) Tak si počkáme na body, ale za skvělou reprezentaci klukům děkujeme! :-)Radek Amler a Arby Bianco Dux připsali na konto českého týmu 82 bodů! :-)

Radku, chtěla bych Ti touto cestou pogratulovat a hlavně poděkovat. Jsem velmi pyšná psí máma a jsem šťastná, že se Arby dostal do ruky právě Tobě. Poslední štěňátko, které tady zbylo... Tříměsíční klučík, který zde stále čekal na svého pána. Byl to osud a jsem mu vděčná, že naše cesty spojil. O tom, jak daleko jste to společně dotáhli se mnohým může jen zdát. Přeji Ti z celého srdce kopu štěstí a Arbíčkovi pevné zdraví. Pro mě jste nejlepší!!!

 

 
 

             07.10. Dnes odjela česká reprezentace do Itálie na Mistrovství světa rottweilerů - IFR 2015. Hájit české barvy budou: Zuzana Marthalerová a Osiris Ballotada, Radek Amler a Arby Bianco Dux, Václav Ouška a Yraus Terezský dvůr. Vedoucí týmu je Věrka Karásková. Celé výpravě přeji mnoho štěstí! Dění v Gazzo Padovano budeme moci sledovat on-line prostřednictvím webu www.profidog.cz Díky Drahuško!

 
 

             03.10. Dnešek byl velmi bohatý na sportovní události a Duxíci se snažili napříč spektrem kynologických aktivit. V Kadani se dnes konal závod městských policií a ozbrojených složek ČR - O Kadaňský pohár. Závodu se zúčastnil Venca s naším odchovaným pejskem z vrhu "C" (CH. Bianka z Mirealu & Arras v.d. Puppenstube) Cairo Ritchi Bianco Dux. Ostudu kluci určitě neudělali a po boji získali krásné 6. místo. Venco, moc gratuluji a přeji spoustu dalších úspěchů :-)

 
 

            03.10. Zatím, co někteří soutěžili ve výkonu, na druhé straně republiky probíhala soutěž v exteriéru - Krajská výstava v Litoměřicích. Ve třídě mladých nastoupila naše odchovaná fenka z vrhu "F" Francis Freya Bianco Dux (CH. Arby Bianco Dux & CH. Bianka z Mirealu). Od pana rozhodčího Kukly získala známku Výborná 2. Zdeni, moc Ti gratuluji, mám radost :-)

Třídu mladých vyhrála a Freyušku porazila její nevlastní sestřička a naše vnučka Iman Afia Bohemia Col-bri (CH. Arby Bianco Dux & Freya Bohemia Col-bri) se známkou Výborná 1, Vítěz třídy mladých. Luci, moc Ti gratuluji!

 
 

          03.10. Dnes se v Nezamyslicích konal Rottweiler CUP. V kategorii IPO1 nastoupil Jindra s Bondem Bianco Dux. Po stopě za 81 b., poslušnosti za 80 b., klukům nevyšla obrana a Bond byl diskvalifikován. I o tom závody někdy jsou. Jindro, hlavu vzhůru a příště to určitě vyjde lépe. Já vám budu fandit i nadále!

 
 

            02.10. Do třetice všeho dobrého. Dalších 5 vnoučátek (3 kluci a 2 holčičky) se narodilo ze spojení Daya Nicolett Bianco Dux & Tapto´s Extreme. Všem našim novorozeným vnoučátkům přeji hlavně pevné zdravíčko, hodné páníčky a spokojený bezstarostný psí život :-)

 
 

           30.09. Nečekaná zpráva přišla od majitelky Carinne, která byla nakrytá a po dvojím sonu vyšetření zpráva veterináře zněla, že bohužel nezabřezla. Jaké bylo překvapení všech, když se narodila malá princezna :-) Takže další vnoučátko je na světe - ze spojení Carinne Queen Bianco Dux & Enzo Monty Black v CHS Rotobox. Holčička se jmenuje Anabel Queen, je to malá bojovnice!

 
 

            21.09. Máme další vnoučátka :-) V CHS Brenegee se narodilo 9 štěňátek (4 psi a 5 feneček) ze spojení Cairo Ritchi Bianco Dux & Ashely Brenegee. Přejeme prckům mnoho zdravíčka a hodné budoucí páníčky :-)

 
 

           19.09. Od majitelů naší odchované fenky z vrhu "F" Fugee Florett Bianco Dux (CH. Bianka z Mirealu & CH. Arby Bianco Dux) přišla zpráva s výsledky RTG od MVDr. Petráše: DKK A/A DLK 1/1. Gratuluji a přeji, ať se se Sárou daří.

 
 

          10.09. Zítra moji miláčci z vrhu "E" (CH. JCH. Olympia Kovi-rot & Arras v.d. Puppenstube) oslaví 2. NAROZENINY :-) Edmond Dantes, Essex Warrior, Etien Elroy, Excalibur Art, Ella Sofia, Eyra Ellite - všechno nejlepší zlatíčka moje.

 
 

         01.09. Měsíce červenec a srpen jsem vložila do archivu.