Novinky

 
 

 

 

 
 

             28.10. Ani ve sváteční den Duxíci nezaháleli a naše odchovaná fenka z vrhu "C" Carinne Queen Bianco Dux (CH. Bianka z Mirealu x Arras v.d. Puppenstube) úspěšně složila zkoušku BH. Ilon jste šikulky, moc gratuluji a jen tak dál! :-)

 
 

             27.10. Vloženo video Arbíčka z MS ve Švýcarsku:

 
 

                26.10. Radku, už jsme si mnohé řekli a mě nezbývá než poděkovat. Jste s Arbíčkem skvělá dvojka a já se hluboce skláním, kam až jsi to svou pílí a vytrvalostí dotáhl. Přeji Ti z celého srdce, aby vám to s Arbym klapalo i nadále :-)

Katce Hájkové děkuji za fotky z MS :-)    Výsledková listina zde      Foto Arbíčka zde

 
 

             25.10. Letošní Mistrovství světa RTW ve Švýcarsku je za námi. Celá výprava podala skvělé výkony a vybojovala v týmech nádherné 2. místo!!! :-) Děkuji moc Drahušce Maškové za smskové info, které mi průběžně zasílala po celou dobu akce, za články ke každému dni, abychom i my doma byli v obraze. Děkuji Katce Hájkové za fotodokumentaci, abychom se i my všichni mohli pokochat. Upřímně gratuluji všem závodníkům k jejich skvělým výkonům.

MS IFR 2014 Švýcarsko - Neuhausen

A B C celkem pořadí
CZ01  Honza Kuncl  Arco Fei z Benáteckého dvora 91 87 95 273 9. místo
CZ02  Zuzka Marthalerová  Osiris Ballotada 94 87 94 275 6. místo
CZ03  Jiří Marek  Goran od Syrůvky 92 88 90 270 12. místo
CZ04  Martina Bartůšková  Bragon Kazibe 96 77 89 262 27. místo
CZ05  Radek Amler  Arby Bianco Dux 84 87 94 265 20. místo
TL  Drahuška Mašková  Nejlepší vedoucí týmu, kterého si naše výprava mohla přát!
Český tým na MS IFR 2014 celkově 2. místo
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

            21.10. Dnes jsem od MVDr. Petráše obdržela oficiální výsledky RTG kloubů našeho Exíčka - Excalibur Art Bianco Dux vrh "E" (CH. JCH. Olympia Kovi-rot x Arras v.d. Puppenstube), které jsou vcelku vydařené DKK A/B DLK 0/0. Jelikož chceme mít jistotu, že je Exík opravdu zdravý, nechali jsme u MVDr. Petráše provést i neoficiální vyšetření ramenních kloubů a páteře (OCD, SA) a výsledek je skvělý: negativní, bez nálezu. Dále jsme u našeho veterináře nechali vyšetřit i srdíčko a také s negativním výsledkem. Jsem šťastná, že je Exík zdravý.

*Foto Exíka je Drahušky Maškové

 
 

           21.10. Dnes jsem obdržela další skvělou zprávu z Českých Budějovic od majitelů odchovaného pejska z vrhu "C" Cairo Ritchi Bianco Dux (CH. Bianka z Mirealu x Arras v.d. Puppenstube). Ritchi v neděli úspěšně splnil svou sedmou zkoušku - ZVV 1 s výsledkem 79-91-86. Kluci budou pilovat předměty :-))) Mám velkou radost a moc gratuluji!

 
 

           20.10. Zítra Česká reprezentace odjíždí do Švýcarska na Mistrovství světa  rottweilerů IFR 2014. Moc jsem chtěla jet také a podpořit Radka s Arbíčkem přímo na místě, ale nakonec to nevyšlo. Tak aspoň na dálku držím pěsti všem závodníkům, ať vám to štěká!!!

 
 

            20.10. Skvělá zpráva přišla z Čeladné od majitele odchovaného pejska z vrhu "B" Bond Bianco Dux (CH. Bianka z Mirealu x JCH. Atze v.d. Holzhaussiedlung), který si zapsal další úspěšnou zkoušku. ZPU 1 s výsledkem velmi dobře za 135 bodů, kdy Bondík nevydržel na odložení a přišel se podívat za páníčkem do makety. Má ho moc rád :-))) Jindro moc gratuluji! :-)

 
 

           18.10. Obdržela jsem radostnou zprávu od majitelky naší odchované fenky z vrhu "C" Carinne Queen Bianco Dux (CH. Bianka z Mirealu x Arras v.d. Puppenstube). Carinne úspěšně složila zkoušku ZZO s výsledkem prospěla výborně. Ilon, moc gratuluji a přeji spoustu dalších úspěchů! :-)

 
 

           13.10. Vloženo video odchovaného pejska z vrhu "C" Cairo Ritchi Bianco Dux (CH. Bianka z Mirealu x Arras v.d. Puppenstube). Je to i památka na tátu Arrase, který nás tak předčasně opustil. Jeho krev ale koluje dál v žilách potomků, do kterých ze sebe předal jen to nejlepší...

 
 

            11.10. Dnes mě zastihla velmi smutná zpráva, tatínek našich štěňátek z vrhu "C" a "E" Arras von der Puppenstube odešel za duhový most. Nečekaně, moc brzy a moc to bolí. Byl to Pan Pes. Heike, je mi to tak líto, drž se...

 
 

           07.10. Vloženo video Exíčka ze svodu. Chtěla jsem natočit i Ritchiho a Niki, abychom měli památku na dobu, kdy skládali maturitu, ale bohužel během první části bonitace klekla baterie ve videokameře. Aspoň, že máme fotky...

 
 

            05.10. Chtěla bych velmi poděkovat všem kamarádům, co mi s přípravou a během bonitace pomáhali. Sama bych to rozhodně nezvládla. Velké díky patří také předsedovi našeho cvičáku Pepovi a jeho manželce Martině, kteří se postarali o prázdné žaludky všech zúčastněných. A v neposlední řadě velké poděkování Mirce Štarkové za krásné fotky ze svodu a bonitace. Odkaz na kompletní fotogalerii zde

Fotky Exíčka zde , Nikolky zde a Ritchiho zde

 
 

            04.10. Bonitaci splnila Daya Nicolett Bianco Dux vrh "D" (CH. JCH. Olympia Kovi-rot x ICH. Lupo vom Agerspitz) s kódem: B3, H1a, L1a, M1a, S2, Z1 - povaha 5. Janičko moc gratuluji! Ještě zkoušku a budeme mít další chovnou fenku :-)

 
 

           04.10. Svod dorostu a následně bonitaci splnil Cairo Ritchi Bianco Dux vrh "C" (CH. Bianka z Mirealu x Arras v.d. Puppenstube) s kódem: B2, H1a, J2, L1b, M1a, S2, Z1 - povaha 5. Moc gratuluji, parádní výkon! Ritchimu chybí ještě jedna trojoddílová zkouška a výstava a bude se moci zařadit mezi plemeníky RKČR :-)

 
 

          04.10. Nadešel den "D" a brzké sobotní ráno jsem se vydala na můj domovský cvičák v Duchcově doladit poslední přípravy pro chystaný svod a bonitaci RTW. Akci jsem si vzala organizačně na starost, tak mě trochu svazoval pocit trémy, úzkosti a zodpovědnosti, aby vše probíhalo tak, jak má. Myslím, že akce se povedla soudě dle vyjádření rozhodčích i majitelů předváděných zvířat. Jako třešnička na dortu pro mě byl úspěch předvedených odchovaných Duxíčků.

Bonitační komise ve složení: předseda ÚPCH RKČR Jiří Reizenthaler, rozhodčí pro exteriér pan Antonín Tománek, rozhodčí pro povahy Bc. Vilém Babička, figurant Ing. Tomáš Taubner.

Svod dorostu splnil Exíček Excalibur Art Bianco Dux vrh "E" (CH. JCH. Olympia Kovi-rot x Arras v.d. Puppenstube) s kódem: B2, H1b, L1a, M1a, Z1 - živý, temperamentní

 
 

           27.09. Dnešní den je opravdu sváteční pro našeho odchovaného pejska z vrhu "B" Bond Bianco Dux (CH. Bianka z Mirealu x JCH. Atze v.d. Holzhaussiedlung), který úspěšně složil zkoušku IPO - ZTP. Tímto splnil poslední podmínku k získání chovnosti a může se zařadit mezi plemeníky. Bonda je nyní možné využít ke krytí. Moc Ti Jindro gratuluji a přeji, ať se s agentem 007 daří i nadále :-))) Jste pašáci!!!

 
 

          27.09. Děkuji Janičce za tréninkové video z obran naší odchované fenky z vrhu "D" Daya Nicolett Bianco Dux (CH. JCH. Olympia Kovi-rot x ICH. Lupo vom Agerspitz)

 
 

          21.09. Vložila jsem nové video některých našich odchovaných Duxíků, se kterými jsem se potkala na tréninku. Díky figurantům, že se s těmi našimi drobky dřou, zejména Tomovi Taubnerovi a dále díky Zuzce Smrčkové, že se věnovala mým holkám a nyní i jejich dětem na poslušnostech. A největší poděkování majitelům mých Duxíčků, za jejich čas, úsilí a snahu něco dělat :-)

Duxíci v akci - trénink - září 2014 from Bianco Dux on Vimeo.

 
 

        14.09. Dnešní upršenou neděli jsme prožili na Krajské výstavě v Lounech. Vytáhla jsem Exíčka Excalibur Art Bianco Dux vrh "E" (CH. JCH. Olympia kovi-rot x Arras v.d. Puppenstube) na jeho první veřejnou premiéru. Exík vše zvládl bravurně. Ve třídě mladých získal od pana rozhodčího Karla Hořáka známku Výborný 1 s oceněním Vítěz třídy mladých. Postoupil tímto do další soutěže o Nejlepšího mladého psa výstavy. Tuto soutěž posuzovala paní rozhodčí Libuše Ubrová a Exík vyběhal krásné 1. místo. Dostali jsme se až do samotného finále mezi nejlepších 6 psů výstavy. Exík mi udělal obrovskou radost.

Barvy Duxíků hájila i Nikolka Daya Nicolett Bianco Dux vrh "D" (CH. JCH. Olympia Kovi-rot x ICH. Lupo vom Agerspitz), která ve třídě otevřené získala také známku Výborná 1 s oceněním Krajský vítěz. Janičko moc Ti gratuluji a děkuji za skvělou reprezentaci mé chovatelské stanice :-)                                                Foto z výstavy zde

 
 

         10.09. Zítra naše štěňátka z vrhu "E" (CH. JCH. Olympia Kovi-rot x Arras v.d. Puppenstube) oslaví 1. NAROZENINY :-) EDMOND DANTES, ESSEX WARRIOR, ETIEN ELROY, EXCALIBUR ART, ELLA SOFIA, EYRA ELLITE - broučci moji všechno jen to nejlepší vám přeji.

 
 

        01.08. Měsíc srpen jsem vložila do archivu.