Novinky

 
 

 

 

 
 

           27.07. Konečně zajíždíme opět normální režim a dnes jsme se vydali na trénink za Zuzankou Smrčkovou do Děčína. S Exíčkem máme hodně co dohánět. Na kukandu jela už i malá Soffinka, které se výlet očividně líbil :-) Díky všem za krásné dopoledne a Hance Touškové děkuji za fotečky Soffi :-)

 
 

           24.07. Dnes jsem obdržela od majitele Arbíčka skvělou zprávu. Plní se mi sen :-) Náš odchovaný pejsek z vrhu "A" CH. Arby Bianco Dux (CH. JCH. Olympia Kovi-rot x CH. Lui v.d. Blockhütte) a zároveň tatínek našich nejmenších štěňátek vrh "F", pojede na svět, jupí!!! Klukům, po splnění bodů z MR, utekla řádná nominace z druhého povinného nominačního závodu o pouhé 4 bodíky. Následně předsednictvo RKČR umožnilo dvěma závodníkům reprezentovat na MS na divokou kartu. Radku, moc gratuluji a budu vám s Arbym i celé reprezentaci držet pěsti! :-)

Na letošní mistrovství světa IFR, které se bude konat 24. a 25. 10. 2014 ve švýcarském Neuhausenu, jede reprezentační tým Rottweiler klubu ČR v tomto složení:

Jan Kuncl a Arco Fei z Benáteckého dvora

Zuzana Marthalerová a Kirké nebo Osiris Ballotada

Jiří Marek a Goran od Syrůvky

Martina Bartůšková a Bragon Kazibe

Radek Amler a Arby Bianco Dux

 
 

          22.07. I když jsou prázdniny, tak naše dětičky poctivě makají :-) Letos proběhl další ročník Letního výcvikového tábora ve Dvoře Králové, kterého jsem se bohužel nemohla zúčastnit. Doma jsem se starala o malé kulíšky "F" vrhu. Tábora pod vedením Zuzky Smrčkové a Tomáše Urbana se zúčastnily Daya Nicolett Bianco Dux - vrh "D" (CH. JCH. Olympia Kovi-rot x ICH. Lupo vom Agespitz) a Eyra Ellite Bianco Dux - vrh "E" (CH. JCH. Olympia Kovi-rot x Arras v.d. Puppenstube). Holky šikulky, pěkně vám to klape, jen tak dál! :-)

Odkaz na fotogalerii Niki, Eyry i všech ostatních Duxíčků zde

 
 

         21.07. Vloženo pár fotek Arbyho z Dobříše. Děkuji autorce Hance Touškové (Hargulak) a dále foto zdroj FB - Barbora Hamouzová a další.      Foto Arbíčka zde

 
 

         20.07. Tento tropický víkend byl pro naše rotvíčí miláčky velmi náročný. V sobotu jsem se jela podívat do Dobříše, kde se konal Mezinárodní šampionát ve sportovní kynologii dle IPO3 - CACIT Dobříš 2014. Na závod nastoupil i náš odchovaný pejsek z vrhu "A" CH. Arby Bianco Dux (CH. JCH. Olympia Kovi-rot x CH. Lui v.d. Blockhütte). Nalosoval si startovní číslo 17, které znamenalo nástup na poslušnost v sobotu v poledne ve 12 hodin, na obranu ve 13,10 a na stopu v neděli v 6 hodin. Myslím, že pekelné tropické teploty na stadionu se podepsaly nejen na výkonu Arbíčka, ale i spoustě dalších. Však na teplo se vymlouvat nemůžeme, jelikož byli i takoví borci, co podali skvělý výkon navzdory tropickým podmínkám. Skláním se před všemi závodníky a jejich pejsky, že to vydrželi a vítězům upřímně gratuluji. Radek zároveň bojoval o nominaci na mistrovství světa ve Švýcarsku, která s konečnými body 95-66-77 bohužel nevyšla. I přesto Radkovi s Arbíčkem ze srdce gratuluji a jsem na kluky neskutečně pyšná!!!

Moc děkuji za foto mé kamarádce Hance Touškové (Hani, moc ráda jsem Tě zase viděla :-)

V neděli v Mladé Boleslavi na poli výstavním hájila naše barvy odchovaná fenka z vrhu "C" Carinne Queen Bianco Dux (CH. Bianka z Mirealu x Arras v.d. Puppenstube). Ve třídě otevřené získala známku V2 Res. CAC - rozhodčí Andrzej Szukiewitz (PL). Ilonko, moc gratuluji a také smekám, neboť je mi jasné, že jste se tam na výstavišti všichni vařili obdobně jako závodníci v Dobříši.

 
 

          18.07. Ve středu bylo kulíškům z vrhu "F" (CH. Arby Bianco Dux x CH. Bianka z Mirealu)  přesně 9 týdnů. Se Soffinkou jsme navštívili pana veterináře. Máme za sebou další očkování, prohlídku, vážení a vše je v naprostém pořádku. Doma je Soffi dračice, pěkně nás zaměstnává, ale je s ní spousta legrace. Posíláme pozdrav všem sestřičkám a bráškům. Moc děkuji majitelům za nové zprávy a krásné fotky.                                                                                                                               Foto Soffi zde

 
 

           12.07. Během náročného dne plného odchodů mrňousků jsem obdržela skvělou zprávu od majitelky odchované fenky z vrhu "C" Carinne Queen Bianco Dux (CH. Bianka z Mirealu x Arras v.d. Puppenstube). Carinne dnes dopoledne úspěšně složila zkoušku ZM. Mám obrovskou radost a moc gratuluji. Jste holky šikulky :-)

 
 

          12.07. Představuji vám mou novou naději, naši novou posilu rotvíčí smečky, slečnu Fantasy de Soffi Bianco Dux. Nejmenší holčička, narozená jako poslední, zato však největší čírtě, zůstává doma :-)

Tímto končí příběh kulíšků "F" Bianco Dux. Broučci moji, všem vám přeji krásný život, láskyplné ruce svých páníčků, plné misky dobrot a teplé pelíšky. Všem majitelům mrňousků děkuji za důvěru v naši chovatelskou stanici.

 
 

           12.07. Dnes společně s Flashem odjel do nového i náš vnouček Ares Bon Roti, kterého jsme přivezli před týdnem k nám od majitele naší odchované fenky Bonita Bianco Dux (dcera Bianky). Bonita měla štěňátka jen o týden starší než naše "Fka" :-) Ares bude bydlet v Přílepech a má moc hodnou a milou paničku. Pejskové jsou příbuzní, budou i v příbuzných rodinách a často si spolu hrát. V této rozvětvené rodině už bydlí i odchovaný pejsek z vrhu "D" Don Dactari Bianco Dux. Moc náš těší, když naše štěňátka přinášejí radost a lidé věřím našim odchovům.

 
 

            12.07. Odpoledne odjel do nového domova náš poslední pejsek z vrhu "F" (CH. Arby Bianco Dux x CH. Bianka z Mirealu) Flash Fawory Bianco Dux. Bude bydlet v Přílepech. Má za úkol stát se rodinným kamarádem a ochráncem. Bude se často vídat s téměř stejně starým synovcem Aresem. Má moc hodného páníčka a věřím, že bude mít krásný a spokojený život.

 
 

             12.07. Po poledni odjel do nového domova klouček Forrest Fox Bianco Dux. Bude bydlet v Praze. Doma jej čeká psí kamarád. Forrest bude páníčkův již třetí rotvíček. Budou společně chodit na procházky a na cvičák. Snad našeho kloučka uvidím i na nějaké rotvíkářské akci.

 
 

           10.07. Dnešní odpoledne opět patřilo odjezdům našich mrňousků do nového domova. První odjela holčička Fia Victoria Bianco Dux. Bude bydlet v Mnichovicích u Prahy. Bude rodinná kamarádka, ochránkyně a nástupce rotvičky, která je už za duhovým mostem. Majitelé zůstali věrni naší krvi, jejich předešlá rotvička byla Bianky starší sestra Aura z Mirealu. Bude nyní dohlížet na svou malou neteř z obláčku.

Jako druhá odjela holčička Francis Freya Bianco Dux. Bude bydlet v Litoměřicích. Panička se princezny nemohla dočkat, neboť se těžko smiřovala s náhlým a nečekaným odchodem její rotvíčí fenky. Snad Freya paničce vše vynahradí a opět naplní její srdce štěstím a radostí. Holky budu vídat a moc se těším na naše společné tréninky.

 
 

          09.07. Obdržela jsem další báječnou zprávu od majitelů našeho odchovaného pejska z vrhu "C" Cairo Ritchi Bianco Dux (CH. Bianka z Mirealu x Arras v.d. Puppenstube). Ríša v sobotu 5.7. úspěšně složil již svou pátou zkoušku. Tentokrát je to postupka MZŘ - zkouška BH. Moc gratuluji a přeji spoustu dalších úspěchů! :-)

 
 

           09.07. Naši nejmenší mají přesně 8 týdnů a dnes odjel do nového domova první z našich pejsků Fill Frederico Bianco Dux - alias Fillíček. Bude bydlet v Příbrami. Má za úkol stát se kamarádem, mazlíkem a ochráncem milující rodiny. Snad naše štěňátko pomůže zacelit ránu na duši a prázdné místo po minulém rotvíčkovi, který už je za duhovým mostem.

 
 

           05.07. Dnes odpoledne odjela další naše holčička Florance Tammy Bianco Dux - alias Tammynka do nového domova. Bude bydlet kousíček od nás v Lomu u Mostu. Doma ji čeká rotvíčí kámoš, který je jen o pár měsíců starší. Tammynku budu pravidelně vídat a moc se těším na naše společné tréninky.

 
 

          05.07. Dnes odjela do nového domova naše malá princezna s růžovou šňůrkou Fabricia Fleur Bianco Dux alias Fíbí. Bude bydlet v Karlových Varech. Má novou milující rodinu a doma na ni čeká starší rotvajleří kamarádka, která ji všemu naučí. Fíbí je již čtvrtý rotvíček v řadě a věřím, že bude mít stejně krásný a spokojený život, jako všichni před ní.

 
 

          04.07. Dnes odjela do nového domova holčička Fugee Florett Bianco Dux alias Sára. Bude bydlet v Kralupech nad Vltavou a má moc hodné páníčky. Už mám i zprávy, že cesta proběhla bez problémů. Doma se slečna nabaštila a pak řádila na zahradě. Věřím, že malá princezna zaplní majitelům prázdné místo na duši po nedávném odchodu jejich fenky za duhový most a naplní jejich srdce štěstím.

 
 

         03.07. Konečně jsem se probrala hromadou fotek a vytvořila aktuální album. Ještě jednou bych moc chtěla poděkovat mé kamarádce Mirce  za krásné fotky našich mrňat, za strávený čas a trpělivost. Samozřejmě také děkuji hlídacím tetám Lence a Andrejce a mojí mamce. Malé černé komando nás pěkně prohánělo :-)      Foto zde

 
 

        02.07. Dnešek byl pro nás velmi zásadní, velmi náročný a také velmi smutný. Dnes je štěňátkům z vrhu "F" (CH. Bianka z Miraelu x CH. Arby Bianco Dux) 7 týdnů. Všechny kulíšky prohlédl pan veterinář, poslechl srdíčka, píchl včelku a aplikoval čip. Všechna štěňátka jsou zdravá, mají vystavený a zaregistrovaný EU pas. Následně nás čekala kontrola vrhu, kterou provedl ústřední poradce chovu Rottweiler klubu ČR. Kontrola proběhla výborně a všechna naše štěňátka jsou bez vad. Mrňouskům nyní nebrání nic v cestě do nových domovů. Děkuji Biance a Arbíčkovi, odvedli bezvadnou práci :-)

Aby vše nebylo tak růžové, tak nám osud nachystal těžkou ránu. Jedno naše štěňátko se při hrách nešťastně uhodilo. Jak jsme posléze zjistili, zranění bylo velmi závažné. Několik dní jsme se snažili bojovat proti nepřízni osudu, avšak marně... Náš malý Farlow Flip už tu s námi není. Na jeho povahu a odvážné srdíčko nikdy nezapomenu. Cítím obrovský smutek a zmar. Život dokáže být někdy velmi krutý...

 
 

         01.07. Vloženo nové video našich kulíšků z  vrhu "F" (CH. Bianka z Miraelu x CH. Arby Bianco Dux) ve věku 6 týdnů. Už je to řádná likvidační četa, šijí s nimi všichni čerti a jsou jako pytel blech :-)

 
 

         01.07. Konečně přestalo pršet a tak dorazila má kamarádka Mirka vyfotit tu naší bandu rarášků z  vrhu "F" (CH. Bianka z Miraelu x CH. Arby Bianco Dux). Přijela i Andrejka s Lenkou (nová rodina malé Florance Tammy), aby nám pomohly mrňousky ohlídat. A velké díky za to, neboť uhlídat ten pytel blech, je skoro nadlidský výkon. Uhnaní jsme byli všichni, jen prckové ne a ne se unavit. Moc se těším na fotečky a všem za dnešek moc děkuji :-)

 
 

        01.07. Měsíc červen jsem vložila do archivu.