Novinky

 
 

 
 

 

 

 

   

 

         31.07. Dnes mají štěníci za sebou jeden z náročnějších dnů. Oba dva vrhy jsou naočkované a očipované. Štěníci byli stateční všichni do jednoho a ani nekňukli. Jsem velký odpůrce tetování a letos jsme konečně mohli vybrat jestli tetovat nebo čipovat, pro mne byla volba jasná. Mohu jen doporučit a stejně, doba si to žádá. Všechna naše štěňátka dostanou mezinárodní očkovací průkaz - zároveň pas EU a novým majitelům nebude nic bránit ani v cestách do zahraničí.

 
 

          30.07. Přidávám i druhé slibované video našich broučků z vrhu D:

 
 

          29.07. Týden se přehoupl a Biančátka - vrh C dnes slaví sedm týdnů. Konečně se mi podařilo zpracovat slibované video. Je věnované především Heike a tatínkovi Arrasovi a také všem našim budoucím páníčkům, aby viděli, jak se prckové mají k světu. Jelikož ve frekvenci návštěv našich mrňousků všichni neměli možnost vidět naší četu v akci, tak mrkněte na video, jakého dráčka můžete doma očekávat :-)) Kenelku mají v ohrádce jako brouzdálko, protože se stále koupali v misce a nestíhali jsme jim měnit čistou vodu. I toto je jejich záliba :-)

 
 

          28.07. Téměř každý den naši mrňouskové mají vzácnou návštěvu a to jejich nové páníčky, kteří je toužebně očekávají. Nebylo tomu jinak včera, dnes i zítra čekáme hosty. Mám obrovskou radost, že zatím se nám daří pro naše štěníky najít milé a hodné lidi a věřím, že se u nich prckové budou mít výborně.

Udělala jsem pár nových fotek:                         štěňátka z vrhu "C" zde   a  z vrhu "D" zde

 
 

         25.07. Dnes je čobolátkům - vrh D šest týdnů. Oboje štěňátka jsme zvážili a proběhlo již třetí odčervení. Vše šlo pěkně bez problémů, už jsme s manželem sehraní a jde nám to od ruky. Jak štěňátka rostou se můžete podívat zde:  "C"  a  "D"

 
 

          24.07. Vloženy nové fotky Biančátek. Řádí jako černá ruka a můj foťák nestíhá ostřit. Z mnoha fotek jsem se snažila vybrat co šlo a nyní se můžete podívat, jak nám mrňouskové rostou :-)                                                                              Foto štěňátek "C" zde

 
 

           22.07. Utíká to jako voda, Biančátka - vrh C dnes slaví šest týdnů.  
 

           21.07. Dnes jsme měli návštěvu pro mě snad z nejmilejších a to mé kamarádky z Děčína - Zuzanku a Janičku s doprovodem a Jíťu z CHS Anaco. Holky moje fenky velmi dobře znají a přijely "zkontrolovat" naše miminka znaleckým okem :-) S holkami jsem prožila mnoho výcvikových víkendů a táborů a mám je moc ráda. Janička si od nás odveze fenku Daya Nicolett a doplní tak naši partu rotvíkářů :-) Však počasí nám nepřálo, skoro celý den pršelo, bylo zataženo a zima. Zuzanka i Jíťa udělaly pár fotek, za které moc děkuji :-)                                            Foto štěňátek "D" zde

 
 

           20.07. Za našimi miminky nyní každý den přijíždí návštěvy a pomalu si každý z nových páníčků vybírá "tu svou" chlupatou kuličku. Pro nás přichází snad ten nejtěžší úkol z celého odchovu mrňousků a to vybrat pro štěňátka ty nejlepší páníčky, kteří je budou milovat a poskytnou jim dobrý a láskyplný domov. Jsem velmi šťastná, neboť pánečky, které jsme měli zatím možnost poznat, bych přála každému štěňátku. Milí lidé se srdíčkem na správném místě. Děkuji všem za zájem o naše štěňátka a za miminka děkuji za kopy dárečků :-)

Dnes jsem udělala pár nových fotek Biančátek, opravdu jsem se snažila vyfotit všechny, ale spousta fotek byla rozmazaná. Tak pokud tam nenajdete zrovna to své štěňátko, nezoufejte, budu fotit dál :-)                                                  Foto štěňátek "C" zde

 
 

            18.07. Céčkům bylo v neděli a déčkům dnes 5 týdnů. Rostou nám před očima. Zkusila jsem udělat konečně pár nových fotek. Kvalitka je trochu horší. Slibuji, že se budu snažit i dál pořídit nějaké pěkné záběry.                Foto štěňátek "C" zde a "D" zde

 
 

            15.07. Dnes jsem obdržela báječnou zprávu od majitelů naší odchované fenky z vrhu "A" (CH. JCH. Olympia Kovi-rot x CH. Lui v.d. Blockhütte) Atti Bianco Dux alias Maya. Na Národní výstavě v Mladé Boleslavi ve třídě otevřené vybojovala krásné 2.místo a od polské paní rozhodčí Anny Chlebak získala krásné ocenění se známkou Výborná 2 Res. CAC. Majitelům ze srdce gratuluji a děkuji za skvělou reprezentaci naší chovatelské stanice :-)

 

 
 

            14.07. Zítra naše Biančátka oslaví pět týdnů. Chtěla jsem udělat nové fotky, ale bez úspěchu. Fotky jsou nepoužitelné, tak budu zkoušet dál. Není nad to, fotit malé housky, když ještě spí a moc se nehýbají :-))) Všichni naši rotvíčci jsou již přestěhovaní ven. Končí každodenní praní povlečení do pelíšku ...konečně :-)

Začaly chodit návštěvy a v týdnu jsme přivítali jednu obzvláště milou :-) Přijela se za námi podívat kamarádka Dáša Mikesková z CHS Bohemia Col-bri. Štěníky nám moc pochválila a toho si od dlouholeté a zkušené chovatelky RTW velmi cením. Dáši, děkuji také za kopu mňamek pro mimísky.

Na fotce štěnda z vrhu C a teta Olympia, která má ráda oboje naše miminka :-)))

 
 

            11.07. Štěňátka od Olympie mají 4 týdny. Každý den nás vítají tyto jejich pohledy. Uznejte sami, nejsou k zulíbání? Stále se jich nemohu dostatečně nabažit :-))

 
 

          09.07. Štěňátkům čobolátkům vrh D brzy budou také 4 týdny. Už pomalu rozpohybovala svá vypapaná tělíčka a pěkně si hrají. Biančátka nadobro opustila svou porodní bednu a přestěhovali jsme je ven do kotce. Už bylo na čase poskytnout jim více prostoru. Přidávám i slíbené video štěňátek Olympky:

 
 

            08.07. Biančátka - tedy vrh C - dnes slaví 4 týdny svého života. V posledních dnech konečně bylo trochu času a podařilo se natočit pár záběrů. Nyní se můžete potěšit alespoň na dálku s námi a podívat se, jak jsou mrňátka kouzelná :-) Na videu miminek od Olympie se pracuje :-)))

 
 

          06.07. Dnes byl příjemný den. Přijela k nám moc milá návštěva z Mladé Boleslavi podívat se na štěníky a vybrat si fenečku. Přivezli miminkům spoustu piškotků a dárečky a potěšili se s našimi mrňousky. S manželem jsme se konečně mezi šichtami potkali doma oba dva, stihli jsme si i odpočinout a udělat pár nových fotek. Kéž by takových dnů bylo více :-)         Fotky "C" štěňátek zde a  "D" štěňátek zde

 
 

           05.07. Štěňátka z vrhu D včera oslavila 3 týdny. Už se také učí baštit z mističky a kašička jim chutná :-) Legrace s nimi přibývá, ale času je čím dál tím méně. Snažila jsem se udělat pár fotek, ale je to stále těžší.                                    Fotky "D" štěňátek zde

 
 

          03.07. Nějak nestíhám... půjčila jsem si fotky od Jíti z Anaca. Na jedné, jak Biančátka už vzorně papají a na druhé je právě probuzené Čobolátko :-)))

 
 

        01.07. Biančátka - vrh C dnes slaví 3 týdny života. Už je s nimi pěkně veselo. Během víkendu se naučili baštit kašičku z misky a tak nyní již budeme přikrmovat. Mlíčko od maminky pro tu tlupu přestává stačit.                           Fotky "C" štěňátek zde

 
 

         01.07. Skvělá zpráva přišla z Kladna. Naše odchovaná fenka z vrhu B (CH. Bianka  z Mirealu x JCH. Atze v.d. Holzhaussiedlung) Bonita Bianco Dux je negativní!  Výsledek od MVDr. Petráše je DKK 0/0 a DLK 0/0. Máme z toho velikou radost.

Tato fenka je pro nedostatek času jejího majitele na prodej. Bonita je perspektivní fena pro chov, vhodná na výcvik i výstavy. Je temperamentní a dominantní. Sháníme pro ni ale jen vážné zájemce a výborné podmínky a zázemí. ZDE

 
 

          01.07. Měsíc květen a červen jsem vložila do archivu.