Novinky

 
 

 

 

 
 

                Všem kamarádům, majitelům našich odchovaných Duxíků, majitelům vnoučátek a příznivcům naší chovatelské stanice přejeme krásné vánoční svátky a šťastný nadcházející rok 2018.

 

                16.11. Vloženo pár nových fotek Exíčka ze zkoušky, za které bych chtěla moc poděkovat Markétě Maňákové :-)                                                           Více fotek zde

 

              11.11. CH. JCH. Excalibur Art Bianco Dux na hřišti ve Vrbičanech složil poslušnostní zkoušku UPr1 a od pana rozhodčího L. Jonáše jsme získali 89 bodů.  Dvě hrubky - na odložení v sedě a hned po něm - nás stály cenné body a s tím už se moc čarovat nedá. Ale Exík mi udělal radost, celou dobu byl koncentrovaný a opravdu makal. Moc děkuji Markétě Maňákové, která nám pomáhá při trénincích.

 

            04.11. Dnes naše milovaná CH. JCH. VCH. Olympia Kovi-rot, zakladatelka CHS, slaví své krásné 11. narozeniny. Holčičko moje, přeji ti hlavně pevné zdraví a ať jsi tu se mnou ještě hodně dlouho :-)

 

           O víkendu 28.-29.10.2017 na cvičišti v Tlučné se konal RTW CUP, kterého se v kategirii IPO1 zúčastnila naše odchovaná fenka Francis Freya Bianco Dux (CH. Arby Bianco Dux & CH. Bianka z Mirealu) vedená svou majitelkou Zdenkou Lacmanovou. Holky přesvědčivým výkonem (82-91-88) vybojovaly nádherné 1. místo a zároveň nejlepší poslušnost a nejlepší obranu kategorie. Také mají zapsanou úspěšně splněnou zkoušku IPO1 :-)

Podobně jako kdysi tatínek Freyi Arby se svým páníčkem Radkem vyhráli svůj první závod v IPO1 na MR RTW, stejně tak holky započaly svou závodní kariéru. Posílám obrovskou gratulaci a děkuji za skvělou reprezentaci Duxíků :-)

Foto: Verča Grosová a Zdenka Lacmanová

 

           14.10. CH. JCH. Excalibur Art Bianco Dux složil obranářskou zkoušku SPr1 a od pana rozhodčího J. Pružiny si vykousal krásných 98 bodů. Udělal mi klučík radost. Chtěla bych poděkovat Honzovi Kunclovi, který Exíčka připravuje v obranách :-)

 

          08.10. Pár nových foteček naší tříměsíční Forči - Faith in Fortune Marol-May. Za krásné fotky moc děkuji kamarádce Hance Touškové :-)

   

 

          07. - 08.10. jsme se s Exíkem zúčastnili výcvikového víkendu ve Vrbičanech, který pořádali Markéta Maňáková a Kája Nedvěd. Až na to počasí víkend byl parádní, byla strašná zima a vítr. Velké díky Markétě za pomoc na poslušnostech a Kájovi za všechny cenné rady na stopách, všem zúčastněným za příjemnou atmosféru :-)

 

            11.09. Dnes slaví štěňátka z vrhu "E" své 4. narozeniny (CH. JCH. Olympia Kovi-rot & Arras v.d. Puppenstube). Edmond Dantes, Essex Warrior, Etien Elroy, Excalibur Art, Ella Sofia, Eyra Ellite  Přeji vám broučkové moji hlavně pevné zdraví.

 

            30.08. Exíkovi byl oficiálně udělen titul Český Šampion.

 

           19.08. Posílila naší smečku nová holčička Faith in Fortune Marol-May *25.6.2017 (multi CH. Rio del Colle Canino & multi CH. Franciss Martinik) chovatel: Marián Mendel /SK. Je to mladší polosestra naší Nikitty a zdá se, že bude také pěkný ďáblík. Snad už se na nás konečně usměje štěstí a nenechá zaniknout naší chovatelskou stanici Bianco Dux...

 

         13.08. jsem Exíčka přihlásila na Mezinárodní výstavu do Mladé Boleslavi. Ve třídě otevřené si vyběhal známku Výborný a od rozhodčího M. Václavíka získal titul CAC, Res. CACIB. Děkuji za skvělé předvedení Martině Pohořalé. Tímto Exík splnil veškeré podmínky pro udělení titulu Český Šampion. Teď už jen vyřídit administrativu a máme v řadách Duxíků dalšího šampióna :-)

 

         Ve dnech 2.7. - 9.7. jsme s Exíčkem odjeli na každoroční letní výcvikový tábor do Dvora Králové nad Labem, který již tradičně pořádali Tomáš Urban a Aneta Prachatická. Tento tábor je vždy má vytoužená dovolená a relax, tak podle toho jsem si ho i užila. Příjemně strávené chvíle s přáteli, výcvik, pohoda, co víc si přát.

         Další výcvikový tábor jsme s Exíkem prožili v Lomnici nad Popelkou ve dnech 24.7.-30.7. a pořádala jej Katka Ludvíková. Byl pro mě velkou neznámou jak prostředím, tak sestavou lidí. Tábor jsme si užili, i když na mě byl až příliš hektický. Ale proč nepoznat něco nového a zkusit se má vše :-)

 

         01.07. Jsme se s Exíčkem JCH. Excalibur Art Bianco Dux (CH. JCH. Olympia Kovi-rot & Arras v.d. Puppenstube) zúčastnili Klubové výstavy RTW v Roudnici nad Labem. Posuzoval maďarský rozhodčí István Hajas a Exík si ve třídě otevřené vyběhal známku Výborný 2 Res. CAC.

Jelikož mi Exík den předem slušně naboural koleno, nebyla jsem schopna pořádné chůze, natož běhu. Tímto bych chtěla poděkovat za pomoc Janě Fresserové, která mi Exíka v kruhu vzorně předvedla.

Výstavy se zúčastnili i naši odchovánci, kdy Daya Nicolett Bianco Dux získala ve třídě vítězů V1 CAC a Francis Freya Bianco Dux ve třídě pracovní známku Výborná. Moc gratuluji :-)

 

          01.07. Měsíce květen a červen jsem vložila do archivu.