Novinky

 
 

 

 

   

 

         27.06. Štěňátka z vrhu "D" dnes slaví 2 týdny života. Myslela jsem, že už budou běhat, ale oni se stále jen posunují po břiše :-))) Už se ani nedá říci, že jsou to medvídci, ale spíš pořádní knedlíci. Baští jak o život a jak je jich méně, mají mlíčka dosyta a řádně toho využívají. Váhově už předběhli Biančátka. Jsou to kusani. Štěníci od Bianky už na sebe pořádně vrčí a začínají ty správné hry. Je s nimi velká zábava. Ti už běhají jak čiperky :-)))                                                                       Fotky "D" štěňátek zde

 
 

        25.06. Naše "Céčka" oslavila včera 14 dní a "Déčkům" budou dva týdny ve středu. Máme za sebou stříhání drápků a první odčervení. Šlo to hladce :-) Proběhlo kontrolní vážení a všichni mrňousci přibírají. Den ode dne dělají větší a větší pokroky. Máme je místo televize :-)                                                    Fotky "C" štěňátek zde

 
 

        24.06. Štěňátka Biančátka už prokoukla :-) Už docela ťapají, ale krůčky jsou ještě nejisté. Pár krůčků a padají na čumáček. To ale nevadí, v bedně mají na dně peřinku, tak padají do měkkého :-) Štěňátka od Olympky se také pokoušejí chodit, avšak přes napapaná bříška se ještě moc nedaří. Ale ještě se párkrát vyspí a to bude rychlost.                                                         Nové fotky "C" štěňátek zde a "D" štěňátek zde

 
 

       23.06. Štěňátka se pokoušejí o první krůčky, je to hodně legrační, nožičky ještě moc neposlouchají :-) Céčka už mají škvírky a brzo budou koukat. Cvalíci Déčka je brzo doženou. Pro štěňátka máme jména, která budeme v týdnu odesílat na Plemennou knihu: vrh "C" - Caimann Cross , Cairo Ritchi , Cassidi Wico , Coffi Roco , Cox Cleo, Cammi Jane , Carinne Queen , Cascaya Gia , Corli Grace a vrh "D" -   Danto Fox , Darius Gino , Don Dactari , Daya Nicolett , Daytona Gioya.

 
 

        21.06. Přehouplo se opět pár dnů a ze štěňátek se stávají medvídci :-) Věřím, že to nejhorší máme již za sebou. Včera bylo "C" štěníkům 10 dnů a "D" štěníkům 7 dnů. Dny nyní utíkají velmi rychle. Snažíme se veškerý náš čas věnovat mrňouskům a pořádně si užít každičký den. Jak nám miminka rostou a přibírají se můžete podívat zde: vrh C a vrh D.                                      Nové fotky "C" štěňátek zde a "D" štěňátek zde

 
 

      16.06. Dnes máme černou neděli :-( Velmi těžko se mi to píše. Dva dny jsme bojovali o život nejmenšího pejska od Olympie. Jeho stav se zhoršil a pejsek začal chřadnout. Ani dnešní prognóza veterináře nezněla moc pozitivně. Ale až do večera jsme si uchovávali naději, že se to zlepší. Večer bohužel pejsek svůj boj prohrál. Je mi z toho velmi smutno, ale příroda asi ví, co dělá. Nám nezbývá nic jiného, než to akceptovat...                                                  Nové fotky "C" štěňátek zde a "D" štěňátek zde

 
 

       15.06. Štěňátka rostou jako z vody, každým dnem se zvětšují před očima. Olympia už si odpočinula a Biance, té otrnulo úplně a nejraději by obstarávala štěňátka oboje. Stále se zajímá i o miminka Olympky :-) Mrňata dobře baští, možná až moc. Někteří se přecpou a pak je bolí bříška. Tak máme stále co hlídat...

                                                                         Nové fotky "C" štěňátek zde a "D" štěňátek zde

 
 

       13.06. Konečně jsme se dočkali a Olympia přivedla na svět 6 krásných štěňátek. Jsou to 4 kloučci a 2 holčičky. Byla to šichta, ale Olympia i štěňátka jsou v pořádku. Tímto vítám na světě i náš vrh "D" :-)

                                                                                        První fotečky našich "D" miminek zde

 
 

       12.06. Dnes brzy ráno bohužel Biance uhynul jeden pejsek :-(  
 

      11.06. Obdržela jsem skvělou zprávu z Čeladné od Frýdku Místku, že náš odchovaný pejsek z vrhu "B"  (CH. Bianka z Mirealu x JCH. Atze v.d. Holzhaussiedlung) Bond Bianco Dux složil svou první zkoušku - ZZO - s výsledkem prospěl výborně. Posílám velkou gratulaci a jen tak dál!

 
 

        11.06. Štěňátka mají za sebou první noc. Střídavě baští nebo spinkají. Máme za sebou kontrolu veterináře. Pan doktor konstatoval, že vše je v nejlepším pořádku :-)

                                                                                      Fotečky jednodenních "C"miminek zde

 
 

      10.06. Máme skvělou zprávu pro naše zájemce o štěňátka, kamarády a pro všechny, co nám drželi pěsti. Bianka dnes porodila 10 štěňátek - 6 kluků a 4 holčičky. Vše proběhlo bez problémů, Bianka je v pořádku a štěňátka se mají k světu. Tímto vítám na světě náš vrh "C"  :-)  Olympia na svůj den zatím ještě čeká, ale je v pořádku.

                                                                                         První fotečky našich "C" miminek zde

 
 

5.6.2012 slaví Bianka z Mirealu

5. narozeniny

Přeji naší nastávající mamince

hlavně hodně zdraví, elánu a

aby vše v nadcházejících dnech proběhlo

tak, jak má a

odchovala krásná, zdravá štěňátka.

 
 

      30.05. Naše berušky jsou jako soudečci. Nynější teplo je pro ně náročné. Už se těším, až štěňátka budou na světě a holky nebudou muset tahat ta obrovská bříška. Ale jinak je vše v pořádku a holky se mají dobře.       Fotky našich maminek kuliček zde

 
 

     28.05. Každého chovatele asi velmi hřeje, když majitelé štěňátek zůstávají v kontaktu a může průběžně sledovat, jak se mrňouskům daří. Jsem velmi vděčná za všechny maily, smsky a telefonáty. Bond Bianco Dux se o víkendu zúčastnil dalšího závodu v kategorii ZZO. Byl opět nejmladší a získal krásné 4. místo. Na bednu tentokrát o chloupek nedosáhl, ale i přesto posílám velkou gratulaci :-)

CH. Arby Bianco Dux už je chlap se vším všudy :-) Je přeregistrovaný a může působit jako plemeník, tak nevěsty hlaste se :-))). Má zbrusu nové webové stránky. Jsou moc pěkné a prohlédnout si je můžete zde. Přejeme Arbíčkovi, ať se mu daří ve výcviku a ať se povede vše, co si předsevzal.

Radost mi dělají i štěňátka, která plní neméně důležitou úlohu, jako je rodinný kamarád, mazlík a ochránce. Děkuji za zprávy a fotečky majitelům Abbu - Abíska, Anny - Aničky, Atti - Mayi, Baltiky, Bosca, Barda a Beruschky.

 
 

       27.05. Máme za sebou skvělý víkend věnovaný výstavám. V sobotu 26.5.2012 jsem s kamarády z CHS Anaco a Zuzankou Smrčkovou odjížděla na Speciální výstavu RTW do Tlučné u Plzně. Na místě se k nám přidaly holky z CHS Bohemia Col-bri. Výstavu jsme si náležitě užili. Panovala báječná a přátelská atmosféra, výstava byla zorganizovaná na jedničku. S předváděním smečky Anaco pomáhali všichni, kdo měli ruce, nohy :-) Za naší CHS ve třídě mladých nastoupila Bianka Bianco Dux, vedla si velmi dobře a od pana rozhodčího Tománka získala známku Výborná 2.

Neděle 27.5.2012 pokračovala v podobném výstavním duchu. Tentokrát jsme jeli trochu blíž, na Mezinárodní výstavu do Litoměřic, kde posuzoval pan rozhodčí L. Jančík. Naše malá Bianka opět ve třídě mladých získala známku Výborná 2. Je skvělá a hezky se předvádí. Já pevně doufám, že vítězství klapne příště. Moc to Biance přeji. Majitelům gratuluji a zároveň děkuji, že o Bianku tak vzorně a s láskou pečují :-) Fotky z výstavy zde

 
 

       22.05. Obě holčičky se nám už pěkně kulatí, jsou o něco pomalejší a nemotornější. Ale ani jejich bříška jim neubírají na spokojenosti. Společně si užíváme volna a lenošení, než nám nastane kolotoč kolem miminek. Musím udělat pár fotek :-)

Moc bych chtěla poděkovat za všechny maily, smsky a telefonáty majitelům našich odchovaných štěňátek. Hodně mě těší, že si občas vzpomenou a dají nám vědět, jak se jim vede. Jak se snaží Arbíček při výcviku se můžete podívat zde.

 
 

        11.05. Vloženy fotky Bianky a Olympie z poloviny březosti. Je nám fajn a užíváme si :-) Za fotečky moc děkuji Andrejce Grajcarové.  Foto Bianky a Olympie zde

 
 

         11.05. Máme za sebou sono a veterinář potvrdil březost Olympie. Obě naše holčičky čekají štěňátka a narodí se kolem 10. června. Přijímáme záznamy na štěňátka ze dvou vrhů. Neváhejte nás kontaktovat.

 
 

           07.05. První náš Duxík je Šampion :-) Našemu odchovanému pejskovi z vrhu A (CH. JCH. Olympia Kovi-rot x CH. Lui v.d. Blockhütte) Arby Bianco Dux byl dne 4.5.2012 přiznán titul Český Šampion. Moc moc gratulujeme!

 
 

          07.05. Pro zlepšení nálady jsem vložila nové pohodové fotky našich holčiček. Pózovat do fotoaparátu se jim moc nechtělo :-) Mají nyní volno a na cvičáku si jen hrají. Fotky z krásného prosluněného sobotního dne jsem dostala od kamarádky Andrejky Grajcarové, které tímto moc děkuji.                         Foto Bianky a Olympie zde

 
 

          06.05. S kamarády z CHS Anaco jsem se jela podívat na Mezinárodní výstavu do Prahy. Ve třídě mladých nastoupila fenka z našeho odchovu vrhu B Bonita Bianco Dux (CH. Bianka z Mirealu x JCH. Atze v.d. Holzhaussiedlung) a získala známku Výborná 3. Gratulujeme!

Pozn.: Tato fenka je na prodej. Jen do dobrých rukou a výborného zázemí.

 
 

         03.05. Dnes jsme byli na sono vyšetření a veterinář potvrdil březost Bianky. Narození štěňátek očekáváme kolem 10.  června :-) Přijímáme záznamy na štěňátka. U Olympie ještě nic moc vidět nebylo a tak za týden si návštěvu veta zopakujeme :-)

 
 

           02.05. Měsíc březen a duben jsem vložila do archivu.