Novinky

 
 

 

 

 
 

          30.04. Štěňátkům z vrhu "G" (CH. Arby Bianco Dux & CH. Bianka z Mirealu) je 50 dnů. Dnes jsme měli návštěvu, přijel k nám Ústřední poradce chovu Rottweiler klubu ČR na kontrolu vrhu. Dostali jsme pochvalu za ukázkové zoubky a pěkné hodnocení vrhu. Štěníci jsou bez vad :-)

 
 

          29.04. Dnes je našim štěňátkům vrh "G" (Arby Bianco Dux & Bianka z Mirealu) přesně 7 týdnů. Už se nám to krátí... Udělala jsem prckům video z minulého týdne:

 
 

         27.04. Obdržela jsem báječnou zprávu z daleké Čeladné od majitele našeho odchovaného pejska z vrhu "B" CH. Bond Bianco Dux (CH. Bianka z Mirealu & JCH. Atze v.d. Holzhaussiedlung). Kluci se v sobotu zúčastnili klubového závodu Memoriál J. Kaštovského a v kategorii ZVV1 obsadili krásné 1. místo. Jindro, posílám obrovskou gratulaci a přeji mnoho dalších úspěchů!

 
 

        26.04. Abychom víkend úplně vyplnili a nestačili se nudit, tak maratón pokračoval ještě na večer. Přijel k nám pan veterinář, aby všechna štěňátka prohlédl, vyšetřil, naočkoval a očipoval. Prckové byli moc stateční. Včelku ani nepostřehli a aplikace čipů proběhla bez pláče a bez problémů. Máme velmi šikovného pana doktora. Všechna štěňátka mají vystavený a zaregistrovaný svůj EU pas. Mrňousci jsou v pořádku a zdraví.

 
 

         26.04. Událostmi nabitý víkend pokračuje :-) Brzy ráno jsme vyrazili do Českých Budějovic na Mezinárodní výstavu. Duxíčkům se vcelku dařilo. V mezitřídě nastoupil Exíček - JCH. Excalibur Art Bianco Dux z vrhu "E" (CH. JCH. Olympia Kovi-rot & Arras v.d. Puppenstube) a od slovenského rozhodčího Jaroslava Matyáše získal známku Výborný 1 CAC. Ve třídě pracovní nastoupil Cairo Ritchi Bianco Dux, který si vyběhal známku Výborný 2 Res. CAC a ve třídě otevřené nastoupila Cammi Jane Bianco Dux z vrhu "C" (CH. Bianka z Mirealu & Arras v.d. Puppenstube), která získala známku Výborná 1 CAC. Z Cammi mám o to větší radost, neboť to byla její úplně první veřejná akce, kterou zvládla s naprostým přehledem. Neřešila lidi, psy, halu a v kruhu se hezky předvedla. Je moc šikovná. Majitelům našich "céček" ještě jednou moc gratuluji. Mám ohromnou radost :-)

 
 

         25.04. Dnešek byl dalším kolem návštěv našich mimísků. Ti ve středu oslavili už šestý týden života. Čas letí jako voda. Prckové mají za sebou třetí odčervení a zítra přijede pan veterinář, aby všechna štěňátka prohlédl, naočkoval a očipoval. Příští víkend touto dobou už budou v náručí svých nových páníčků. Z této myšlenky je mi trochu úzko, ale jak jsem poznala nové členy naši Duxíkovské rodinky, tak cítím, že moje milované drobky budu vkládat do dobrých rukou.  Nové fotky ze 45. dne zde

 
 

         18.04. Dnešek byl dalším dnem návštěv. Chtěla bych poděkovat za milá setkání. Prckové se vyřádili a socializovali do sytosti :-) Ani zbytek smečky nepřišel zkrátka, hlazení a piškotů bylo dost pro všechny :-)         Nové fotky štěňátek z 38. dne zde

 
 

         18.04. Život je opravdu někdy jako na houpačce. V posledních dnech jsem se stále utápěla ve smutku a nedařilo se mi nabrat dech a elán. Najednou jsem na FB objevila pejska z mého odchovu, který byl prodán na Slovensko a přes dva roky jsem po něm pátrala a neměla žádné zprávy - Danto Fox Bianco Dux z vrhu "D" (CH. JCH. Olympia Kovi-rot & ICH. Lupo vom Agerspitz). Dostal se na výcvik k mému kamarádovi, výbornému slovenskému kynologovi a figurantovi Martinu Barlíkovi, aby pomohl se složením zkoušek a bonitací pro uchovnění. Martin uveřejnil video Danta a díky němu jsem zjistila, jak se Danto má. Zpráva dne je, že Maťo dnes s Dantem úspěšně složil zkoušku BH. Mám velkou radost a ještě jednou moc a moc gratuluji. Další pozitivní zprávou je, že výsledky RTG jsou čisté (HD frei ED frei) a Danto se připravuje na bonitaci a následně na IPO1. Dle Martina je to výborný pes s obrovským potenciálem a velký sympaťák. U Martina se nachází pouhé 3 týdny a za tuto krátkou dobu si ho prý naprosto získal a přirostl mu k srdci :-)

 
 

         13.04. Jsem z událostí posledních dní hodně špatná, ale musím se vzchopit a být tady pro celou smečku a mrňousky, kteří nás potřebují. Včera bylo pěkné počasí a tak jsme vzali štěňátka ven a poprvé je viděla i naše smečka.     Fotky ze seznamování zde

 
 

         13.04. Tyto řádky se mi nepíší lehce. O víkendu jsme bohužel přišli o dva pejsky. Ačkoliv jsme se s pomocí veterináře snažili zvrátit vůli osudu, nepodařilo se. Kdykoliv je člověk hodně šťastný, vždy přijde rána, která vás vrátí zpátky na zem. Hodně to bolí a moc mrzí, už kvůli novým majitelům, kteří se na kloučky těšili...

 
 

          11.04. Vloženy nové fotky štěňátek ve věku 4 týdnů - zde

 
 

          08.04. Naši mrňouskové z vrhu "G" (Arby Bianco Dux & Bianka z Mirealu) slaví 4 týdny života. Prošli velkou proměnou. Z malých bezbranných drobků jsou živá a veselá štěňátka, která už si hrají, běhají a pěkně baští z misky. Už si začínají prosazovat svou vůli a dají člověku znát co se jim líbí a co ne. Momentálně se již dožadují většího životního prostoru. Brzo půjdou ven, aby mohli pomalu poznávat ten venkovní svět :-)

 
 

        06.04. Na sváteční velikonoce jsem si naplánovala volno, bez práce, bez lidí, prostě čistě relaxační den u pohádek :-) Tak vyšel i čas zpracovat a sestříhat géčkům jejich první video:

 
 

         05.04. Návštěvy za štěníky z vrhu "G" (Arby Bianco Dux & Bianka z Mirealu) jsou v plném proudu. Mrňousci se postupně seznamují se svými páníčky. Moc vám všem děkujeme za milá setkání a dárečky pro miminka.                 Nové fotky zde

 
 

        05.04. Dnes slaví naše štěňátka z vrhu "B" (CH. Bianka z Mirealu x JCH. Atze v.d. Holzhaussiedlung) 4. NAROZENINY :-) Bard, Bond, Bosco, Bonita, Baltika, Bianka, Breya a Beruschka - přeji vám broučkové moji hlavně kupu zdraví a stále milující náruč svých páníčků :-)

 
 

        03.04. Prckové říkali, že kaše není úplně to pravé a že maso je mnohem lepší. To baští jako o závod :-) Přechod na misku zvládli na jedničku! :-)   Fotky z 22. dne zde

 
 

        01.04. Vloženo video Carinne Queen Bianco Dux vrh "C" z bonitace v Praze:

 
 

        01.04. Dnes naši nejmenší - vrh "G" (CH. Arby Bianco Dux & CH. Bianka z Mirealu) mají další malé narozeninky, jsou jim už 3 týdny :-) Poprvé dostali baštu z misky a tím myslím končí období krásných naleštěných kožíšků. Kaše byla nalepená skoro všude a na chlupech opravdu dobře drží :-)))

 
 

         01.04. Měsíc březen jsem vložila do archivu.