Novinky

 
 

 

 

 

 

        29.11. Krásný pozdrav přišel z Čeladné od majitele našeho odchovaného pejska z vrhu "B" Bond Bianco Dux (CH. Bianka z Mirealu x JCH. Atze v.d. Holzhaussiedlung). Kluci se minulý víkend zúčastnili stopařského závodu "Frýdlantská stopa" a v kategorii ZM vybojovali krásné 3. místo. Moc pěkné zakončení úspěšné sezóny. Kluci, ze srdce gratuluji a přeji spoustu dalších úspěchů.

 

 
 

        24.11. V nedělní chladné ráno jsem se s celou rotvíčí bandou vydala na trénink za mou kamarádkou Zuzankou Smrčkovou do Děčína. Do školičky šel jen Excalibur, Olympia s Biankou jely pouze na výlet :-) Přijela i Hanka s malou Eyruškou načerpat důležité rady do začátků. Moc ráda jsem Hanku i Eyru opět viděla a snad se naše společné tréninky stanou pravidelností. Po odpočinku si Eyra s Exíkem na louce pořádně pohráli, jako za starých časů, ještě v rodném hnízdě. Díky za pěkně strávený den :-)

 
 

       17.11. Ve sváteční den jsme obdrželi báječnou zprávu od majitele odchované fenky z vrhu "B" Bonita Bianco Dux (CH. Bianka z Mirealu x JCH. Atze v.d. Holzhaussiedlung). Roxy dnes úspěšně složila zkoušku ZM a tímto splnila poslední podmínku chovnosti. Stává se z ní právoplatná chovná fena a my se můžeme těšit na vnoučátka :-) Romčo, moc Ti gratuluji a na jaře budu držet pěsti, aby parádně vyšel vrh "A" :-) Vybraný ženich pro Roxy je skvělý! :-)

 
 

       12.11. Nyní vám představuji našeho nového člena rodiny, naší malou dvouměsíční posilu týmu, naši novou naději - Excalibur Art Bianco Dux. A tímto končí příběh kulíšků - našich malých "éček" a začíná příběh nový na nepopsaný list. Přeji všem našim štěňátkům vždy láskyplnou náruč a šťastný život.

 
 

     12.11. Nakonec odjela do nového domova má nejmilejší Sofinka. Moje uvrtěné srdíčko Ella Sofia. Po té se mi bude hodně stýskat... Ale pro Sofi si přijela moc milá rodina a věřím, že Sofinka prožije krásný a spokojený život. Bude bydlet v Německu a doma má rotvíčí kamarádku, která mimochodem také pochází z Čech. Sofinko, naplň svým lidem srdce štěstím, přesně jak ty to dokážeš. Jsi malý poklad.

 
 

      11.11. Dnes mají naši malí kulíšci z vrhu "E" (CH.JCH. Olympia Kovi-rot x Arras v.d. Puppenstube) další malé narozeninky. Jsou jim přesně 2 měsíce. Pomalu se nám rozutekli a dnes odjela naše malá slečna Eyra Ellite do svého nového domova. Panička na svou vytouženou holčičku čekala skoro rok a konečně si své malé štěstí přivezla domů. Eyrušku budu často vídat a moc se těším, až si užijeme společné chvíle na trénincích. Tak ať se Ti Hani s Eyruškou daří a dělá Ti jen a jen radost :-)

 
 

       11.11. Obdržela jsem báječnou zprávu z Čeladné od majitele našeho odchovaného pejska z vrhu "B" Bond Bianco Dux (CH. Bianka z Mirealu x JCH. Atze v.d. Holzhaussiedlung). Bondík má připsanou další zkoušku a to ZOP. Zvládl vše s přehledem a vycvičil si plný počet bodů (100). Kluci jsou báječná dvojka. Mě nezbývá než pogratulovat, smeknout a popřát mnoho štěstí do další práce.       Fotky Bonda zde

 
 

      10.11. Dnes odjel do nového domova v nedalekém Litvínově náš malý neposeda, pejsek s modrým oboječkem, Etien Elroy. Ety má jedinou úlohu a to zacelit své paničce ránu na srdci a zaplnit prázdné místo po rotvíčkovi, který odešel za duhový most. Věřím, že Ety bude paničce dělat radost, bude jí dobrým společníkem a užije si bezstarostný spokojený psí život.

 
 

        09.11. Nadešel víkend, kdy naši nejmenší Duxíci mají 8 týdnů a je nejvyšší čas, aby se rozeběhli do náručí svých nových páníčků. Jako druhý z naší smečky odjel Edmond Dantes až do dalekého Přerova. Doma na něj čeká krásná rotvajleří kamarádka. Přejeme Edymu krásný život a aby páníčkovi přinášel spoustu radosti jak doma, tak na place při výcviku a stal se dobrým přítelem a ochráncem.

 
 

       04.11. Dnes nadešel den, kdy první naše ptáče vylétlo z rodného hnízda. Pro pejska z vrhu "E" (CH. JCH. Olympia Kovi-rot x Arras v.d. Puppenstube) Essex Warrior si přijela panička až z Ostravy. Na malého broučka dlouho čekala a dnes se konečně dočkala. Až Essex vyroste bude paničce parťákem ve službě u Městské policie.  Věřím, že pro našeho malého rošťáka se nám podařilo najít hodnou a trpělivou paničku a oběma přeji spoustu krásných a radostných společně strávených chvil.

* za krásné fotečky děkuji Hance Touškové

 
 

         04.11. Má milovaná OLYMPIA KOVI-ROT DNES SLAVÍ 7. NAROZENINY. Přeji mé berušce hlavně pevné zdraví. Věřím, že po štěňátkách ji brzy dostanu opět do kondice a Oly si bude spokojeně užívat důchodu. Už nebude muset nic, bude nás doprovázet na tréninky, na procházky a bude tu nám všem jen a jen pro radost.

 
 

         03.11. Dnes jsme měli velmi milou návštěvu. Přijela za námi kamarádka Hanka Toušková s přítelem Jirkou podívat se na štěníky a hlavně udělat pár foteček. Hanka je jedna z nejlepších fotografek, co znám a její fotky psů z různých akcí dle mého nemají konkurenci. Strašně moc se na fotky prcků těším :-) Pokud někdo chcete profesionálně nafotit svého pejska, tak vřele doporučuji. Bylo to báječné odpoledne, užili jsme si jej, pořádně podrbali. Zavzpomínali na staré časy, kdy byla Oly s Biankou ještě štěně a my se pravidelně vídali na rotvíkářských akcích, víkendech a táborech. Další dnešní návštěva mrňousků byla kamarádka Táňa Nebeská a přivezla prckům plný pytel plyšáků - to bylo radosti :-) Moc děkujeme za krásný den.

 
 

        03.11. Dobrých zpráv není nikdy dost a tak přiletěla další :-) Naše odchovaná fenka z vrhu "B" Bianka Bianco Dux (CH. Bianka z Mirealu x JCH. Atze v.d. Holzhaussiedlung) dnes úspěšně složila zkoušku doprovodného psa - BH. Pro mě je tato zkouška dost nepříjemná a není vůbec lehká, jak by se na první pohled mohlo zdát. Kájo, moc a moc gratuluji. Jste pašáci, a ještě v tom lijáku. Mám z vás radost.

 
 

         03.11. Další super zpráva přišla z Prahy: Carinne Queen Bianco Dux (CH. Bianka z Mirealu x Arras v.d. Puppenstube) dnes na MVP v Praze nastoupila v mezitřídě a od rozhodčího MVDr. Sedláře získala známku Výborná 1 s oceněním CAC, Res. CACIB. Ilon moc gratuluji, báječný víkend! Máte s Carinne super našlápnuto a teď cvičit, cvičit, cvičit, ať je vidět že Duxíci jsou nejen krásní ale i chytří! Pracovní geny jsme vám na cestu přibalili také, teď je to už jen na vás :-)

 
 

         02.11. Zpráva dne: naše odchovaná fenka z vrhu "C" Carinne Queen Bianco Dux (CH. Bianka z Mirealu x Arras v.d. Puppenstube) dnes na MVP v Praze nastoupila v mezitřídě a od německého rozhodčího Uwe Petermanna si vyběhala známku Výborná 1 s oceněním CAC. Výsledek je pro nás velmi cenný, protože hodnocení odborníka na rottweilery ze země původu plemene má pro nás dvounásobnou váhu. Majitelce Ilonce moc a moc gratuluji a přeji spoustu dalších úspěchů!!! Zároveň děkuji za skvělou reprezentaci naší chovatelské stanice a vloženou důvěru v naše odchovy.

 
 

        02.11. Konečně se našla chvilka času k aktualizaci fotek štěníků. Chtěla bych tímto poděkovat všem majitelům z naší rodiny Duxíků za telefonáty, smsky, maily a vůbec za všechny zprávy. Díky za krásné fotky, co mi zasíláte. Věřte, že každá nová zpráva mi dělá radost a vaše řádky přímo hltám. Jen nyní jsem neměla tolik času aktualizovat alba. Byla jsem plně vytížena našimi nejmenšími. Přidala jsem nové fotky Baltiky, Bianky, Bosca, Carinne Queen, Dayi Nicolett a Daytony Gioyi. Ještě jednou vám za ně moc děkuji.                                         Odkaz na alba našich Duxíčků zde

 
 

          01.11. Měsíc říjen jsem vložila do archivu.