Novinky

 
 

 

 

 
 

             31.05. Štěňátkům z vrhu "H" Bianco Dux (Freya Bianco Dux & Irk vom Findberg) už je sedm týdnů pryč. Pomalu se chystají na odchod do nových domovů. Myslím, že se Freyušce a Irkovi povedli. Do fotogalerie přidány nové fotky ZDE

 

             10.05. Štěňátkům z vrhu "H" Bianco Dux (Freya Bianco Dux & Irk vom Findberg) už je pět týdnů. Úžasňáci rostou do krásy. Do fotogalerie přidány nové fotky ZDE

 

            09.05. O víkendu (4.-6.5.2018) jsme se s Exíkem zúčastnili našeho prvního závodu v německém Rottweilu. Startovali jsme v kat. IPO1 10. ročníku GP Rottweil. Ačkoliv se zdá, že vše nevyšlo podle očekávání, tak zklamaná nejsem. 
             Na poslušnosti se Exík snažil, ale udělal dvě velké hrubky. Obě překážky mi cestou zpět oběhl a to nás stálo velmi mnoho bodů. Nechci se vymlouvat, ani omlouvat, ale asi vím, čím to bylo. Tři týdny před závodem si Ex hnul zády a tak asi v hlavě zůstal trošku blok. Díky moc Soně (Rehabilitace Cínovec), že mi Exíka srovnala. Vypadá to v pořádku, ale na závod jsme jeli z klidu a bez tréninku. Spoléhala jsem však na to, že máme nachozeno a dala na všechny rady Markéty Maňákové. Díky Markét. 
              Na obraně Ex předvedl, co umí a myslím, že se líbil. Dlouho se ve výsledkovce držel s nejvyššími body. Určitě chybky tam byly, ale žádná hrubka. Děkuji Danovi Palečkovi za pomoc a určitě Honzovi Kunclovi, který Exe připravoval dříve.
              Poslední disciplínou byla v neděli ráno stopa. Tam nemám ani co komentovat. Exík po pár metrech přestal čuchat. Snažila jsem se, jak jsem mohla, ale nepovedlo se mi ho roztlačit. Stopy jsou naše bolístka, ale byl připraven a věřila jsem mu. Hodně to mrzí. Kájo promiň, jsem marná 
)) 
              Takže naše konečné skóre 10 - 81 - 91. Na závodech se nehraje na kdyby, ale počítají se body a ty jsme bohužel nedali. Takže jsme skončili pod čarou. Závod však byl opravdu krásný a užili jsme si ho. Díky početné české bandě byla skvělá atmosféra a velká podpora. Mám plno skvělých zážitků a cenných zkušeností.
             V neposlední řadě moc děkuji za osobní doprovod mému manželovi a kamarádce Jarušce. Jsem ráda, že jste tam byli 
.               Fotogalerie ze závodu ZDE

P.S. Fotku s bronzovým rottweilerem v Rottweilu na náměstí samozřejmě máme! :-)))

 

            29.04. Miminka z vrhu "H" Bianco Dux (Freya Bianco Dux & Irk vom Findberg) mají za sebou třetí týden života. Do fotogalerie přidány nové fotky ZDE

 

           23.04. Miminka z vrhu "H" Bianco Dux (Freya Bianco Dux & Irk vom Findberg) mají za sebou druhý týden života. Freyuška i jejich lidská maminka Zdenka Lacmanová se o ně vzorně starají, tak rostou jako z vody. Fotky miminek ZDE

 

           07.04.  Exík CH. JCH. Excalibur Art Bianco Dux úspěšně složil zkoušku IPO1 na velmi dobře (88-91-96), rozhodčí pan Pružina, figuroval Václav Kuncl. Chtěla bych moc poděkovat všem, kteří se podílí na přípravě Exíka a moc mi pomáhají :-) Tímto zároveň máme splněné všechny podmínky chovnosti.

 

           05.04. na svět přišla nová štěňátka po naší odchované fence Freya Bianco Dux a Irk vom Findberg - vrh "H" Bianco Dux. Narodili se dva kloučci a čtyři holčičky. Freya porod zvládla rychle a na jedničku. Štěňátka jsou v pořádku a maminka se o ně pečlivě stará. Velkou premiéru má za sebou i majitelka Freyi - Zdenka Lacmanová a teď si už může konečně oddechnout. Gratuluji k mimískům a přeji všem kopu zdravíčka :-)

 

         05.04. náš "B" vrh Bianco Dux slaví 7. NAROZENINY (CH. Bianka z Mirealu & JCH. Atze v.d. Holzhaussiedlung *5.4.2011). Broučkové moji BALTIKA, BERUSCHKA, BIANKA, BONITA, BREYA, BOND, BARD přeji vám hlavně zdravíčko a všechno nejlepší. Boscovi a mamince Biance posílám pohlazení za duhový most. Děkuji všem majitelům za lásku a péči.

 

          11.03. náš "G" vrh Bianco Dux slaví 3. NAROZENINY (CH. Arby Bianco Dux & CH. Bianka z Mirealu *11.3.2015). Broučkové moji GARIBALDI GRIFF, GIO GITANO, GOOFY GRIM, GEORGIA NEXX, GINGER GRAY přeji vám hlavně zdravíčko a všechno nejlepší. Gwineth Neely a mamince Biance posílám pohlazení za duhový most. Děkuji všem majitelům za lásku a péči.

 

         04.03. Dnes přišla skvělá zpráva. Byla potvrzena březost naší odchované fenky Francis Freya Bianco Dux a začátkem dubna 2018 očekáváme vrh "H" Bianco Dux. Jedná se o externí vrh naší chovatelské stanice. Štěňátka budou odchována u majitelky Freyi Zdeňky Lacmanové, na kterou se můžete obracet pro veškeré info.

 

        23.02. náš "A" vrh Bianco Dux slaví 8. NAROZENINY (CH. JCH. Olympia Kovi-rot & CH. Lui v.d. Blockhütte *23.2.2010). Broučkové moji ANGEL, ANNOX, ARBY, ARTIK, ANNY, ATTI, AVRIA přeji vám hlavně zdravíčko v řadách veteránků. Abbu, Arlovi a Asmusovi posílám pohlazení za duhový most. Děkuji všem majitelům za lásku a péči.

 

       29.01. Proběhlo krytí Francis Freya Bianco Dux & Irk vom Findberg. Nyní už jen zbývá čekat na sono, zda-li cesta byla úspěšná a potvrdí se březost :-)

 

       27.01. S novým rokem máme pro všechny příznivce naší CHS radostnou zprávu o plánovaném krytí odchované fenky Francis Freya Bianco Dux.  Bude se jednat o externí vrh naší chovatelské stanice. Pokud k nám příroda bude přívětivá, na jaře se můžeme těšit na vrh H. Štěňátka budou odchována u majitelky Freyi Zdeňky Lacmanové, na kterou se můžete obracet pro veškeré info.

 

          01.01. Měsíce červenec až prosinec jsem vložila do archivu.