Novinky

 
 

 

 

 
 

           05.04. Dnes slaví "B" vrh Bianco Dux 6. narozeniny (CH. Bianka z Mirealu & JCH. Atze v.d. Holzhaussiedlung). Broučci moji BARD, BOND, BOSCO, BALTIKA, BERUSCHKA, BIANKA, BONITA, BREYA přeji vám hlavně hodně zdraví a radosti se svými páníčky.

 
 

 

           15.03. Musela jsem si nechat pár dnů, abych vše vstřebala a rozdýchala. Přesně vím, co jsou to smíšené pocity. Nejprve tu dobrou :-) Exíka (Excalibur Art Bianco Dux) jsme nechali otestovat na strašáka posledních několika měsíců v chovu RTW a to nemoc JLPP (juvenilní laryngeální paralýza a polyneuropatie). Výsledek genetického vyšetření je genotyp N/N. Tudíž, Exík je negativní a není nositelem genu JLPP.

Další zpráva, pro mne velmi bolestná, že Nikče (Explosy Nikitta Marol-May) nevyšly rentgeny na dysplazii. Výsledek RTG DKK je D/C, neboli 3/2. Tímto končí kariéra naší chovatelské naděje. Mohu jen říci, že Niki je výborná fena a u ní je to dvojnásobná škoda. Ne vždy vše vychází, jak bychom si přáli a bohužel i toto k chovatelství patří...

Vlastně ještě jedna dobrá, asi ta nejlepší. Exík se dává do kupy a opět začal trénovat :-)

 

 
 

           11.03. Dnes slaví "G" vrh Bianco Dux 2. narozeniny (CH. Arby Bianco Dux & CH. Bianka z Mirealu). Broučci moji GARIBALDI GRIFF, GIO GITANO, GOOFY GRIM, GEORGIA NEXX, GINGER GRAY přeji vám hlavně hodně zdraví, radosti a skopičin. Gwineth Neely posílám pohlazení za duhový most.

 
 

           23.02. Dnes slaví "A" vrh Bianco Dux 7. narozeniny (CH. JCH. Olympia Kovi-rot & CH. Lui v.d. Blockhütte). Broučci moji ANGEL, ANNOX, ARBY, ARTIK, ABBU, ANNY, ATTI, AVRIA přeji vám hlavně kupu zdraví a hodně radosti se svými páníčky. Arlovi a Asmusovi posílám pohlazení za duhový most.

 
 

          04.-05.2. Tento víkend jsme trávili na mezinárodní výstavě Duo CACIB v Brně. Přihlásili jsme naši Explosy Nikittu Marol-May (ICH. Gandalf Marstal & CH. Franciss Martinik) do třídy mladých. Byla to Nikči výstavní premiéra, kterou zvládla na jedničku s hvězdičkou. Nenechala se rozhodit našlapanou halou, kupou lidí a psů. Chovala se naprosto báječně. V kruhu si vedla také moc dobře a po oba dva dny si vyběhala známku Výborná 2. V sobotu posuzovala ukrajinská rozhodčí Victoria Pohodina a v neděli česká rozhodčí Jiřina Jandová.

 
 

         29.01. Dnes slaví náš nejmladší člen smečky Explosy Nikitta Marol-May (ICH. Gandalf Marstal & CH. Franciss Martinik) první narozeniny! Moje milá Nikčo, jak jsem se již nejednou přesvědčila, nejdůležitější a nejcennější ze všeho je zdraví, tak ti přeji moře a moře zdraví, ať nás můžeš dál zlobit a skotačit, jak ty to umíš :-)

 
 

         25.01. Když člověk myslí, že vše zlé je za námi a upíná se k novému roku, že přinese už jen to dobré, je to velký omyl. Obdržela jsem zprávu, která mě doslova šokovala a jen těžko se s ní smiřuji. Naše odchovaná fenka z vrhu "C" *10.6.2012 (Arras v.d. Puppenstube & Bianka z Mirealu) Carinne Queen Bianco Dux podlehla krátké  zákeřné nemoci a je za duhovým mostem. Nemám více slov, bolí to...

 
 

          25.01. Konečně jsme se dočkali a je tu nový rok. Na podzim po bonitaci náš Exík prodělal otravu a hodně jsme se o něj báli. Chvíli to opravdu nevypadalo moc dobře. Ale klučík je bojovník a nevzdal to. Popral se s tím statečně a vypadá, že jsme to zvládli a je to za námi. Zda bude moci cvičit a pokračovat jako dřív, to ukáže čas, ale nejdůležitější je, že je tu s námi. Pro mě je už teď můj nejlepší šampion a vítěz!

 
 

          01.01. Měsíce listopad a prosinec jsem vložila do archivu.